Віталій Портников: Помста темрявою

У влади немає ні бажання, ні сил, щоб стримувати ситуацію. Але й розуміння, що в країні треба щось міняти, теж немає

Новини про відключення світла або гарячої води множаться - і опозиційні політики вже пов'язують те, що відбувається, з «помстою» влади. Проголосували за опозиційного кандидата? Сидите без тепла, світла, сплачуйте дорожче за хліб! Ви нам більше не цікаві. Але ось тільки що буде, якщо вода зі світлом зникнуть у містах на сході України? Пояснимо це вже не помстою, а байдужістю - мовляв, цей електорат і так завжди голосує за Партію Регіонів та її союзників, так що йому можна все відключити.

Дуже просто було б пояснювати проблеми країни мстивістю або байдужістю влади - і було б дуже добре, якби саме цим пояснювалися б перебої з подачею тепла та світла. Тому що можна було б уявити, що у разі заміни влади ми негайно заживемо як у європейській країні - залишилося тільки знайти немстивих і небайдужих політиків.

Україна зміниться тільки тоді, коли її громадяни почнуть платити адекватні ціни за якісні послуги, а не розплачуватися копійками за видимість життя

Тільки це неправда. Правда - в інфраструктурнiй вичерпаності та нереформованості країни як такої. Тому проблеми з теплом і світлом цілком природні, а з роками будуть тільки множитися. Вихід з цього - серйозні реформи як житлово-комунального господарства, так і всієї економіки в цілому. Україна зміниться тільки тоді, коли її громадяни почнуть платити адекватні ціни за якісні послуги, а не розплачуватися копійками за видимість життя. Але для цього потрібна і програма реформ, і довірa громадян, і їхня готовність голосувати не за популізм і порожні обіцянки, а за справжні зміни в державі.

Вина влади - не в її мстивості, а в її прагненні стримувати кризові явища до парламентських виборів. В бажанні жити одним днем - ось що вже дійсно не відрізняє українську владу від всього нашого суспільства. І тепер, коли вибори завершені, ми починаємо бачити наслiдки відсутності реформ, недофінансування, поганої роботи президента, уряду, комунальних служб. А у влади немає aні бажання, aні - що найголовніше - сил, щоб стримувати ситуацію. Але і розуміння, що в країні потрібно щось міняти, теж немає.

Віталій Портніков