Анатолій Гриценко: Литвин отримав наказ, чи гроші?

Анатолій Гриценко

Литвин свідомо йде на порушення Закону. Тобто на злочин. Місце злочину – Верховна Рада. Час злочину – четвер, 17 травня. Склад злочину – законопроект 10034.

Того, хто вчиняє злочин, називають злочинцем. І притягають до відповідальності.

У випадку з Литвином, якщо не зупиниться – то мають посадити надовго! Бо йдеться про збитки для бюджету мінімум у 820 млн, максимум – мільярди гривень. Тобто в особливо крупних розмірах. Набагато більші, ніж записані в судових вироках Луценку й Іващенку.

А Луценка й Іващенка, як відомо, посадили на чотири і п'ять років, відповідно. Плюс до суду їх протримали в СІЗО більше року і більше півтора року, відповідно.

Литвин про злочин попереджений. Мною особисто. Тричі. Двічі письмово, з реєстраційними номерами. І усно, в присутності з півсотні свідків. Під стенограму засідання Погоджувальної ради. Із записом на кілька телекамер. І з прямою трансляцією телеканалом "Рада" у понеділок, 15 травня.

Тим не менше, в порушення вимог Закону, попри мої попередження, Литвин на четвер, 17 червня, включив до порядку денного і хоче проштовхнути через Раду явно лобістський, корупційний і завідомо злочинний законопроект за номером 10034.

Суть проекту 10034?

Перше – списати заборгованість оборонних підприємств в розмірі 820 мільйонів гривень. Замість того, щоб знайти винних (бо борги самі не виникають, їх же хтось створив) і змусити повернути кошти державі – просто списати і все, нібито боргів і не було. А насправді, вкрасти по 75 гривень – у кожної української сім'ї!

Друге – набагато масштабніше. Надати особливі права концерну "Укроборонпром" (підконтрольному Януковичу через підпанків Саламатіна) по передачі в оренду і розпродажу оборонних підприємств. От тут уже – йдеться про загрозу нанесення шкоди державі в дуууууже крупних розмірах.

Це вже – мільярди. Де розташовані крупні оборонні підприємства? Київ, Харків, Одеса, Львів, Дніпропетровськ, Запоріжжя... Нерухомість у центрі міст – земля дорога, гектарів тисячі, техніки море... Клондайк для Сім'ї!

І при тому вони продовжують брехати людям, що в бюджеті немає коштів на коляску інваліду, на ліки тяжко хворій дитині, на прилади в шкільний фізкабінет, на спортивний майданчик для дітвори, на шкільний автобус, чи комп'ютери в сільську школу?

І ще важливий момент. Литвин іде на злочин абсолютно свідомо. Це не якийсь необачний крок чи непоінформованість. І це – обтяжлива обставина для суду, коли доведеться відповідати за скоєне.

Литвин знає, що навіть Уряд Януковича – і той не хоче підтримувати проект 10034. Знає, що Азаров протягом двох місяців не надав Раді жодного висновку. Литвин знає, що крім Саламатіна, ніхто в Кабміні не хоче голосувати за 10034. Знає, що профільний Комітет (з національної безпеки і оборони) не розглядав проект 10034 і не приймав рішення – бо згідно Закону не має такого права, за відсутності висновків Кабміну й Головного науково-експертного управління. Литвин знає, що попередній законопроект (такого ж змісту і того ж автора) був одноголосно відхилений Комітетом, більше того – він був відхилений і парламентом!

Тож і питання: за проштовхування корупційного законопроекту 10034 Литвин отримав гроші, чи лише наказ, від того, хто отримає гроші?