Олег Медведєв: Пів-України, яким не до вподоби ''Русский мир'' Кирила, ризикують потрапити до російського дурдому

Олег Медведєв

Всіх, хто цікавиться релігійною тематикою, запрошую до групи на ФБ "Київська християнська традиція" 

Московський Патріарх Кирило не може жити без скандалу. Не вщухла історія про те, як Його Святість через суд нібито через шкоду його квартирі, здер три шкури з онкохворого екс-міністра і відомого лікаря, як владика прославився іншим "подвигом".

Блогер з Петрозаводська Максим Єфимов висловив думку, що РПЦ є такою ж партією влади як і "Єдина Росія", дурить, мовляв, народ байками й загрібає під себе гроші.

Проти Єфимова порушили кримінальну справу, провели обшук у помешканні, "окреслили" покарання – штраф до 13 тисяч доларів.

Але це ще не все. Блогера в амбулаторних умовах обстежив дитячий психіатр і встановив у нього якісь відхилення. А тепер, пише газета "Експрес", він має пройти примусову психолого-психіатрічну експертизу в стаціонарі.

Гуманісти все таки. Як Брежнєв з Андроповим, які на відміну від Сталіна-Берїі розстрілювали не всіх інакомислячих, декого направляючи в дурдоми. Тепер подібна практика відновлюється в путінській Росії

Втім, ідея зловживання психіатрією не чужа й режиму Януковича. Як повідомляє той же "Експрес" з посиланням на радіо "Свобода", "мешканця Миколаєва Анатолія Ільченка, відомого своїми виступами на захист української мови, затримали в середу в Києві після пікетування під Міністерством внутрішніх справ і на деякий час доставили до психлікарні".

Як повідомив сам Анатолій Ільченко, уранці він пікетував Адміністрацію Президента і тримав плакат із написом "Щоб Янукович здох". Міліціонери розірвали той плакат. Тоді він розгорнув інший плакат під стінами МВС: "Не виключено, що міністр МВС Захарченко – падлюка". Після цього його допровадили до Печерського райвідділу внутрішніх справ і тримали там понад три години, поки по нього не приїхала швидка допомога з міської клінічної психоневрологічної лікарні N1 імені Павлова.

Анатолій Ільченко відомий тим, що подав близько 100 позовів до суду щодо захисту його права на одержання інформації українською мовою від органів влади, комунальних підприємств, інших установ.

Речник головного управління МВС у Києві Ігор Михалко в інтерв'ю Радіо Свобода підтвердив, що Анатолій Ільченко пікетував МВС. "У нього був плакат із написом стосовно міністра Захарченка, не зовсім цензурним. До нього підійшли працівники міліції, з'ясували, хто він такий. Із Миколаєва прийшла інформація, що він перебуває на обліку як психічно хвора людина. Викликали швидку. Швидка забрала його для огляду. Тобто ніякого затримання не було. Забрали його на лікування", – заявив речник київської міліції.

Увечері представник в Україні Комісії людських та громадянських прав Світового конгресу українців, правозахисник Володимир Богайчук, якого Комісія уповноважила виступати від її імені і представляти інтереси Анатолія Ільченка в установах і організаціях, повідомив, що того випустили з психіатричної лікарні. При цьому Богайчук заявив, що є ризик повернення до практики СРСР, де психіатрію використовували в політичних цілях".

Вважаю неприпустимою використання психіатрії в політичних цілях. Мені, наприклад, видаються нездоровими Богословська чи Колесніченко, але я припускаю, що таке враження щодо них у мене виникає з політичних міркувань, а вони можуть дотримуватися аналогічної думки щодо мене. Дискусія ж між нами має відбуватися без допомоги лікарів.