Процес євроінтеграції України зупинено

Швеція вважає, що процес європейської інтеграції України зупинено. Про це у своєму особистому блозі написав міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт. 12 червня в Стокгольмі він провів зустріч ізпослом Швеції в Україні, на якій обговорив стан двосторонніх відносин з Україною й з жалем констатував, що впродовж останнього року політична ситуація в Україні змінилася на гірше.

"Разом з Польщею ми робили ставку на поліпшення й поглиблення в Україні європейської перспективи, але політичний і політизований судовий процес в останні роки, на жаль, зупинив цей процес", - пише Більдт. При цьому він не зміг спрогнозувати подальший розвиток подій, підкресливши, що ключ від вирішення цієї ситуації перебуває в руках української влади. "Що буде далі, ми не знаємо", - зазначив міністр.

Натомість міністр закордонних справ Костянтин Грищенко вважає, що Українане призупиняла процес наближення до Євросоюзу. За його словами, тривають активні консультації з усіх секторальним питань, проводиться технічна підготовка до підписання Угоди про асоціацію, як з боку України, так і з боку Євросоюзу. Грищенко також зазначив, що вступ до Євросоюзу залишається для України основною метою, підсумовує "Українська правда".