Помилування Тимошенко залежить від однієї людини - Москаль

Прочитав статтю доктора юридичних наук Миколи Хавронюка про те, що для звільнення Тимошенко «не вистачає амністії і рішення Верховного суду», і щиро здивувався. Якщо в нас такі доктори юридичних наук, то не дивно, звідки беруться знамениті судді кірєєви, вовки та інша братія.

Складається враження, що доктор наук тупо не знає Конституцію. До чого тут умовно-дострокове звільнення, до чого амністія, якщо мова йде про помилування?!? Звідки доктор юридичних наук висмоктав якісь можливі строки звільнення Тимошенко - квітень 2016 року і лютий 2014 року? Він що, хворий?

Згідно п. 27 ст. 106 Конституції, «президент здійснює помилування». Ст. 8 Конституції говорить, що Конституція має найвищу силу. Її норми є нормами прямої дії.

Крім цього, в ст. 106 Конституції йдеться, що «президент не може передавати свої повноваження іншим особам, або органам». Таким чином, створена ним же комісія по помилуванню не є конституційним органом і не передбачена жодним законом України, оскільки нема в нас закону про помилування.

Повторюся: помилування здійснює особисто президент на свій власний розсуд. Комісія по помилуванню – лише допоміжний орган, оскільки в Конституції сказано, що «президент створює в межах коштів, передбачених державним бюджетом, для здійснення своїх повноважень консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи і служби». Така комісія може бути створена, а може і ні. До речі, в багатьох країнах вона відсутня.

Доктор юридичних наук, посилаючись на те, що Верховний суд має переглянути справу Тимошенко, також не знає повноважень цього органу. Згідно ст. 445 Кримінального процесуального кодексу України, є дві підстави перегляду кримінальних справ ВСУ. Перша – неоднакове застосування судами касаційної інстанції одних і тих же норм закону. Друга – встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов’язань при вирішенні справи. Але Європейський суд з прав людини ще не розглядав справу Тимошенко, він розглянув тільки скаргу на її незаконний арешт і політичну вмотивованість. Так що Верховному суду тут нема чого переглядати. Я би попросив вчених не заплутувати громадськість щодо нібито неможливості звільнення Тимошенко.

Сьогодні все залежить від однієї людини. Президент має повноваження натиснути на внутрішньому зв’язку кнопку з написом «Льовочкін» і наказати підготувати протягом 10 хвилин указ «Про помилування Тимошенко Юлії Володимирівни». І все!

Геннадій Москаль


Аватар пользователя ева браун

Москаль абсолютно прав Поскольку в отношении ЮВТ ее приговор по газовому делу прошел все инстанции в Украине, основания для пересмотра нет.А помилование штука хитрая,ведь помиловать можно того, кто виноват и раскаялся, а это не тот случай.До сих пор ждем нового решения ЕСПЧ.