Богатирьова озброїлася засобом, щоб зганяти бидло зі свого шляху

Сергій Лещенко

Це – автомобіль Мерседес у найдорожчому кузові S 600 із забороненими червоними та синіми спецсигналами під решіткою.

Фото зроблено під Верховною Радою протягом одного з сесійних засідань нового скликання.

Цікаво, хто цей чиновник? Хто обвішався пристроями, щоб не стояти в пробці зі звичайним бидлом, а зганяти його з дороги?

Ось лист Міністерства охорони здоров"я, що повідомляє – автомобіль Мерседес номерний знак АА 3315 КА використовується для службових поїздок міністра охорони здоров"я Раїси Богитирьової.


Може, Богатирьова переплутала свій членовоз із швидкою допомогою? Може, вона має право поспішати, бо возить на задньому сидінні тяжко хворих? Може, Мерседес S 600 – це такий віп-реанімобіль?

Ні, неправильна відповідь. Якби у Богатирьової в Мерседесі була обладнана швидка, вона мала би право тільки на синю мигалку.

А в Богатирьової є ще й червоний спецсигнал.

У спеціальній інструкції МВС сказано: "спеціальні світлові сигнальні пристрої червоного і зеленого кольорів установлюються тільки як додаткове обладнання оперативних транспортних засобів Державтоінспекції МВС України та Управління державної охорони України й застосовуються під час виконання супроводжень".

За такою логікою виходить, що Богатирьова їздить не на комфортному седані найпрестижнішої комплектації, а на оперативній машині, призначеній для "виконання супроводжень".

І, до речі, коли у Богатирьової включений червоний ліхтар, інші автомобілі мають зупинитися на правому узбіччі та головне – пропустити її. Не забувайте виконувати цей маневр. Бо їй треба більше, ніж вам – "Луї Віттон" чекати не звик.