Французький політолог: швидкі зближення України з Росією, як правило, блискавично закінчуються

Якщо діалог між Україною та ЄС буде припинено, а підписання Угоди про асоціацію перенесено на невизначений термін, може статися, що лідери офіційного Києва, аби вивести державу з міжнародної ізоляції, шукатимуть тіснішого співробітництва з Росією. Про це в інтерв’ю Тиждень.ua розповіла французький політолог Емманюелль Армандон

«Москва навряд чи відмовить у підтримці», - підкреслила вона.

Водночас Армандон нагадала, що багато кому в Росії на рівні як політичних еліт, так і населення досі важко сприймати факт незалежності України.

«Вони думають, ніби росіяни та українці – один народ зі спільною історією та спільним майбутнім. Таке бачення досить поширене. Влада в Києві мусить, отже, пильнувати свій інтерес. Та не забуваймо й іншого. Швидкі та відчутні зближення України з Росією вже траплялися на початку ХХІ століття. Вони так само блискавично й закінчились: у 2003-му – справою острова Тузла, та у 2004-му – Помаранчевою революцією», - пояснила політолог.

Вона також зазначила ще два важливі моменти.

«Європейський Союз не зацікавлений у псуванні відносин між Україною та Росією. Але чого в ЄС так само не хочуть, – то це такого собі шантажу з боку Києва: «Не підпишете Угоди про асоціацію – повернемось в обійми Москви». У Брюсселі вважають, що саме Україна й ніхто інший має робити зусилля, щоб Угоду про асоціацію було підписано», - розповіла Армандон.

Повну версію інтерв’ю з Емманюелль Армандон читайте тут.