Джону Керрі радять не зустрічатися з Януковичем

Екс-амбасадори Сполучених Штатів радять новому держсекретареві не церемонитися з Януковичем.

Посольський бойкот: колишні посли Сполучених Штатів в Україні радять новому держсекретареві США утриматися від зустрічей із Віктором Януковичем, повідомляє ТВі.

За словами Стівена Пайфера, Джона Гербста та Білла Міллера, українська влада трактує кожен, навіть найменший контакт із адміністрацією Білого дому, як повноцінну зустріч і знак теплих стосунків між Києвом і Вашингтоном. Водночас український режим не звертає уваги на заклики припинити переслідування опозиції.

Тому нового американського головного дипломата Джона Керрі просять узагалі не зустрічатися з президентом України. Зокрема, Стівен Пайфер вважає, що Януковича слід поставити в умови жорсткого вибору – або ЄС, або спілка з Росією.

Зі свого боку Конгрес також посилює тиск на Київ. Там розробляють законопроект про санкції щодо українських чиновників, причетних до справ Тимошенко та Луценка.

"У Конгресі тривають розмови про санкції щодо українських посадовців, про що не було мови ще рік чи два тому. Я лише сподіваюся, що Київ розуміє це і сприймає, як відображення цього глибокого занепокоєння", – прокоментував пан Пайфер.