Луценко суддям: Чи вистачить вам мужності ухвалити законне рішення?

Колишній міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко просить Апеляційний суд Чернігівської області надати йому можливість вилікуватися на волі.

Екс-голова МВС сьогодні бере участь у засіданні Апеляційного суду Чернігівської області. Суд розглядає апеляцію Луценка на рішення Менського райсуду Чернігівської області про відмову звільнити його від відбування покарання за станом здоров’я.

«Годі лікувати мене комісіями! У нарадчій кімнаті буде важко ухвалювати рішення: чи догнивати мені у в’язниці, чи лікуватися на волі», – наводить слова Луценка прес-секретар «Народної самооборони» Лариса Сарган на своїй сторінці у Facebook.

За її словами, суд уточнив у екс-міністра, чи вважає він, що погіршення здоров’я пов’язане з його перебуванням під арештом, на що Луценко сказав: «Так, ненаданням мені лікування після голодовки, якою я захищав свої права. Я набув важких хвороб. У Менській колонії лікування мені не надавали, не пропонували. У мене підозра на внутрішню кровотечу, але реакції немає. Лікувати печінку у в’язниці немає можливості».

Звертаючись до суду, Луценко заявив: «Є документ про хвороби, наявність яких унеможливлює моє перебування за ґратами. Для чого держава публікувала цей список? Щоб звільнити за два дні до смерті, щоб за труну платив сам?! Де гуманізація кримінального права? Ухваліть чесне рішення, у вас є на столі документи. Але перед вами не просто ув’язнений, перед вами – Луценко. Чи вистачить вам мужності ухвалити законне рішення?».

На даний час суд пішов у нараду кімнату. Рішення за апеляцією очікують сьогодні після 16:00, повідомляє речниця «Народної самооборони».

Проблеми із здоров’ям у Луценка розпочалися незабаром після його арешту і тривалого голодування на знак протесту проти незаконного, на його думку, утримання під вартою.

Наприкінці січня екс-міністрові зробили операцію з видалення поліпа в кишечнику в київській приватній клініці. Після операції Луценка повернули до Менської виправної колонії. Як стверджує адвокат екс-глави МВС Олексій Баганець, у його підзахисного встановлено ще низку захворювань: цироз печінки, гепатит, портальну гіпертензію та інші, які потрапляють під перелік діагнозів, за наявності яких людина не може відбувати покарання в умовах позбавлення волі.