Cанкції проти бізнесу Януковича

Європарламент може застосувати санкції проти України, якщолідери опозиції, які перебувають в ув'язненні, не візьмуть участі увиборах. Про це заявив в ефірі 5 каналу  депутат ЄвропарламентуВернер Шульц, передає ЛIГА.net . "Ми можемо розглянути, наприклад, бізнес-зв'язки пана Януковича, або ми можемо подивитися на махінації, які були пов'язані з корупцією при будівництві стадіону (НСК "Олімпійський")", - сказав він. "В Українидуже великі проблеми з корупцією", - додав Шульц.

При цьому, за словами євродепутата Ребеккі Хармс, справедливу оцінку виборам в Україні можна буде дати тільки за умови участі в них лідерів опозиції. "Якщо найважливіші керівні особи опозиційних партій не будуть брати участь у цих виборах, це буде недоліком", - заявила вона. Крім того, за її словами, для відновлення позитивного діалогу з Європейським Союзомщодо угоди про асоціацію, в Україні мають бути припинені політичні переслідування.
"Я всім серцем хотіла б, щоб люди в Україні одержали певну вигоду від такої угоди. І це буде тільки тоді, коли в Україні будуть припинені порушення прав людини, і коли Янукович перестане мститися опозиції", - сказала Хармс. Як нагадує "Українська правда" , раніше соціал-демократи Європарламенту почали обговорення можливості введення санкцій для України у випадку, якщо Тимошенко не візьме участь увиборах в Раду.

Тим часом в інтерв’ю виданню Time Magazine президент України Віктор Янукович заявив, що не боїться звинувачень на його адресу. «Якщо у них є аргументи, якщо у них є докази, я не тікатиму від закону. Я не боюся за себе. Я пройшов через все у своєму життя, і не боюся цих випробувань», - заявив Янукович
Нагадаємо, на слуханнях в Конгресі США, що пройшли 17 травня, президент правозахисного центру Freedom House Девід Кремер звернув увагу на всезростаючу корупцію в Україні. «Під час мого візиту в квітні я почув новий термін – фаміліалізація – що корупція в Україні стає особистою і досягає першої родини країни, – заявив Девід Кремер. – За повідомленнями, протягом останнього року один із синівпрезидента збільшив свої статки у 18 разів. Виринають питання – як накопичилося таке багатство?»
Як повідомлялось, банк старшого сина президента Віктора Януковича за рік збільшив прибутки у 18 разів. А сам президент задекларував понад 17 млн грн доходів у 2011 році. При цьому 16,4 млн грн – авторська винагорода від донецького видавництва. У травні Der Spiegel  написав, що резиденціяпрезидента Віктора Януковича «Межигір’я» стала символом державних оборудок в Україні.