Януш Бугайські: Путін потрактував примирення з Білим домом як можливість для створення Євразійського союзу

Донедавна адміністрація Обами нехтувала відносинами з колишніми радянськими сателітами й новими членами НАТО, помилково сподіваючись, що добра співпраця між Америкою та Росією допоможе запобігти будь-яким конфліктам навколо східної частини Європи. 

Про це пише старший співробітник Центру стратегічних і міжнародних досліджень (США) Януш Бугайські у статті для «Українського тижня».

Експерт відзначає, що команда нинішнього президента Сполучених Штатів помилково вважала, що в погіршенні двосторонніх відносин із Москвою винна адміністрація Джорджа Буша-молодшого насамперед у зв’язку з підтримкою вступу України та Грузії до Північноатлантичного Альянсу. Таким чином, існувало очікування, що, коли американці трохи відвернуться від Європи й подбають про співробітництво з Москвою у сферах спільних інтересів, російська влада перетвориться на відповідального міжнародного гравця.

«Путін тим часом сприйняв м’який підхід Обами до Росії як доказ слабкості американців унаслідок фінансової кризи в США та виснажливих війн в Іраку й Афганістані. Крім того, він потрактував примирення з Білим домом як можливість для створення Євразійського союзу, який дасть змогу об’єднати політичні, економічні та оборонні важелі в межах антидемократичного кондомініуму для протистояння впливу ЄС, НАТО і США». – зазначає Бугайські.