Доля підписання асоціації з ЄС в руках Януковича, - Більдт

У даний час ЄС не може прийняти рішення щодо України"

Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт запевнив, що підписання Угоди про асоціацію Україна - Європейський Союз залежить винятково від дій Президента України Віктора Януковича.

Таку думку швецький чиновник висловив у понеділок, 18 листопада, у Брюсселі в інтерв'ю журналістам напередодні засідання Ради ЄС з питань закордонних справ.

"Все в руках Президента Януковича. У нас є політика, але я не впевнений, що у нього є політика", - наголосив Більдт.

Разом з тим, голова швецького МЗС констатував, що в даний час ЄС не може прийняти рішення щодо України.

"Я думаю, що зараз занадто рано. Наскільки мені відомо, Кокс і Кваснєвський ще працюють. Тому обговорювати це занадто рано. Я не очікую великого обговорення цього питання", - констатував міністр.

У відповідь на запитання, чи буде рішення про підписання Угоди про асоціацію з Україною прийняте під час саміту у Вільнюсі, Більд сказав: "Я не знаю. Дві речі: Вільнюс - не тут. Ми зараз у Брюсселі, і у нас на столі недостатньо аргументів для ухвалення рішення, а Вільнюс - наприкінці наступного тижня. Подивимося. Зараз - ще рано".

Як повідомляв iPress.ua, 10 грудня минулого року Рада міністрів закордонних справ ЄС ухвалила висновки, у яких заявила про готовність підписати Угоду про асоціацію з Україною.

Підписання стратегічного документу стане можливим лише за умови рішучих дій і прогресу Києва у вирішенні проблеми вибіркового правосуддя, реформи виборчого законодавства, а також реформ судової системи.

Україна та Європейський Союз планують підписати Угоду про асоціацію 28-29 листопада на саміті "Східного партнерства" у Вільнюсі.