У Митному союзі процвітають фіктивні поставки товарів для відмивання коштів

Центробанк (ЦБ) РФ рекомендує російським банкам приділяти підвищену увагу до операцій оплати товарів, ввезених з території Білорусії і Казахстану російськими резидентами, якщо одержувачі - треті особи, які перебувають в інших юрисдикціях.

У документі ЦБ прозоро натякає на фіктивність значної частини такого «імпорту» і висновок під прикриттям капіталу з Росії, на «ухилення від податків, відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом" та інше, пише "КомерсантЪ"

Проблему виведення капіталів з Росії під приводом неіснуючого товарообігу з партнерами у Митному союзі ЦБ піднімає не вперше.

У 2010-2011 роках йшлося тільки про "білоруські схеми", які представники ЦБ 2010 року оцінювали в кілька десятків мільярдів доларів.

Останнім часом почастішали випадки такого" ввезення товарів "з Казахстану.

У Митному союзі використовується спрощений порядок переміщення товарів між Росією, Білоруссю і Казахстаном, який дозволяє оформляти не вантажні митні декларації, а лише товарно-транспортні накладні (ТТН). Справжність ТТН, а значить, і реальність поставок товарів згідно з ними, підтвердити важко.

Як повідомлялось, 18 грудня Віктор Янукович переніс свій візит до Російської Федерації До цього урядовий уповноважений з питань співпраці з РФ, країнами СНД, Євразійським економічним співтовариством (ЄврАзЕС) і регіональними об'єднаннями Валерій Мунтіян заявляв, що за підсумками візиту буде ухвалене політичне рішення і створена робоча група по вивченню умов приєднання України до ЄврАзЕС та інтеграції у Митний союз.

Опозиція пообіцяла Януковичу найжорсткішу реакцію, якщо він здасть Україну у Митний союз.