Меркель назвала умови для скасування санкцій щодо Росії

Канцлерка ФРН Анґела Меркель пов'язала ймовірне скасування санкцій щодо РФ з деескалацією ситуації в Україні. У випадку розрядки глава уряду ФРН не виключає й діалогу з Євразійським економічним союзом.

Санкції з боку ЄС щодо Росії скасують лише після усунення причин для їхнього введення.

Про це заявила канцлерка Німеччини Анґела Меркель у ніч на п’ятницю, 19 грудня, після саміту ЄС у Брюсселі, повідомляє dw.de.

Меркель: Кремль не уважает суверенитет Украины - санкции неизбежны!

За словами Меркель, ЄС готовий до подальших переговорів з Москвою щодо деескалації конфлікту в Україні. Вона також вказала на те, що президент РФ Володимир Путін пообіцяв збереження територіальної цілісності України, тож висновки зроблять згідно з його діями, повідомляє агенція Reuters.

У довготерміновій перспективі Меркель не виключила економічної співпраці з Євразійським економічним союзом. Концлерка наголосила, що це можливо у випадку "стабільного прогресу у виконанні мінських домовленостей" щодо врегулювання кризи на Сході України. Вона додала, що ЄС не має "нічого проти того, щоб разом з Росією, Білоруссю та Казахстаном прагнути до більшого спільного економічного простору".