Постпред США в ООН відкрито назвала Путіна злодієм

Дії Росії порушують норми міжнародного права і закони України, тому юридичний і міжнародний статуси Криму залишаються незмінними

Про це під час засідання Ради безпеки ООН сьогодні заявила постпред США в ООН Саманта Пауер, передає Еспресо.TV

"Юридичний і міжнародний статуси Криму залишаються незмінними. Злодій може вкрасти майно, але це не залишає за ним права ним володіти. Те, що трапилося в Криму, не можна визнати законним", – підкреслила Пауер.

За її словами, вона розуміє, що російський колега критикував доповідь помічника Генсека ООН з прав людини Івана Шимоновича щодо ситуації в Україні, тому що об'єктивність не могла бути оцінена Росією.

Як зазначила постпред США в ООН, Росія вирішила переписати свої кордони. Однак США відкидають втручання Росії в Україну і захоплення Криму.

Речь Путина - образец фашистской пропаганды, - Тимошенко для Bild

"Ці дії не відповідають міжнародному праву і законам України", – заявила вона і додала: "Обама ввів санкції щодо Росії, і США готові піти на додаткові кроки, якщо агресія буде продовжуватися".

Також Пауер наголосила, що хоч Росія заявляла свою місію в Криму як захист прав людини, однак доповідь Шимоновича свідчить, ця криза не зачепила права етнічних росіян.

Пауер наголосила, що зараз у Криму відбувається залякування українців і татар, останні бояться знову бути вигнаними.

"Глава парламенту нещодавно заявив, що деякі землі татар будуть відібрані. Один татарин був по-звірячому вбитий. Російські війська штурмують будинок, де живуть родини військових, вимагаючи покинути будинок і виїхати з Криму. Ми підтримуємо швидке розгортання міжнародних спостерігачів по всій Україні", – підкреслила вона.

Нагадаємо, сьогодні, під час засідання Ради безпеки ООН, помічник Генсека ООН з прав людини Іван Шимонович розповів про результати своєї місії в Україні, зокрема, підтвердивши, що жодних підстав для введення військ у Крим Росія не мала.

Раніше на засіданні Ради Безпеки ООН Росія наклала вето на резолюцію про підтримку територіальної цілісності України.

Невменяемая Россия обвинила США и ЕС в нарушении Будапештского меморандума