Японія відмовилась від оборонної доктрини. ВІДЕО

Японія хоче дозволити власній армії воювати за межами своєї території.

Про це заявив прем‘єр-міністр країни Сіндзо Абе, повідомляє euronews

Після Другої світової війни роль японської армії була обмежена виключно самообороною, відповідно до Конституції. Тепер Токіо хоче мати можливість надавати військову допомогу своїм союзникам, але каже, що лише для дотримання миру.

Сіндзо Абе, прем‘єр-міністр Японії: “Ми й надалі будемо підтримувати пацифізм, який відстоює наша конституція.”

Ініціатива Токіо, ймовірно, викличе схвальний відгук Сполучених Штатів, однак сусідні держави — Південна Корея та Китай — висловили занепокоєння. У Сеулі заяву Сіндзе Абе сприйняли за “замах на власні національні інтереси”. Зі свого боку Китай закликав Японію відмовитися від здійснення оголошеного плану.

Хуа Чуньїнг, речник МЗС Китаю: “Ми закликаємо Японію поважати обґрунтоване та глибоке занепокоєння інших держав регіону та залишатися на шляху мирного розвитку. Токіо має чесно подивитися на свою історію та відігравати конструктивну роль у підтримці регіонального миру і стабільності.”

Телеканал «Россия» воспевает Северную Корею: «Загадочная страна, закрытая и оболганная». ВИДЕО

Однак Сіндзо Абе мотивував плани Токіо саме зростанням нестабільності у регіоні. Японія замислила змінити військову доктрину на тлі територіальної суперечки з Пекіном у Східнокитайському морі та ядерної загрози з боку Північної Кореї.