Окупанти руйнують Кримський канал, поставки води під загрозою

Некваліфіковані працівники зруйнували у Криму споруди Північно-Кримського каналу і намагаються тепер отримати воду, прориваючи поза цими спорудами арики.

Про це заявив журналістам голова Херсонської облдержадміністрації Юрій Одарченко, передає Укрінформ

"Плани (самопроголошеної кримської влади - Ред.) стосовно того, що вони, захопивши споруди Північно-Кримського каналу, зможуть подавати воду сільгоспвиробникам та у водосховища, не виправдалися. Вони наповнили ці служби некваліфікованими людьми, які, ми маємо інформацію, вже зруйнували на території Криму самі споруди Північно-Кримського каналу, і намагаються відібрати воду поза спорудами, просто прориваючи якісь арики", - зазначив Одарченко.

За його словами, те, що Крим сьогодні не може отримати дніпровську воду спричинено безвідповідальною позицією тих людей, які називають себе владою в Криму.

Оккупанты отказали татарам в национальных квотах в органы власти

Що ж до сільгоспвиробників Херсонщини, то вони отримують зараз для своїх потреб дніпровську воду із Північно-Кримського каналу на всіх територіях області, які обслуговуються даним каналом.

Довідка. Північно-Кримський канал є найбільшою в Європі гідротехнічною спорудою. Головне його призначення – транспортування води для зрошування та водозабезпечення Херсонщини і Криму. Зокрема, водопотреба Криму на 85% забезпечується з Північно-Кримського каналу. Загальна довжина каналу від Каховського водосховища до міста Керч становить 402 км. Від Північно-Кримського каналу зрошується понад 460 тис. га сільгоспугідь, з них майже 102 тис. га – у Херсонській області і близько 360 тис. га - у Криму.