Геннадій Москаль: “Беркут” — це незаконне знаряддя влади для репресій проти мирних громадян.

“Беркут” — це не правоохоронний підрозділ, а знаряддя влади для репресій проти мирних громадян. Я зроблю все можливе, щоб розформувати його раз і назавжди

Згідно зі статтею 7 Закону України “Про міліцію”: “Міліція складається з підрозділів: кримінальної міліції; міліції громадської безпеки; транспортної міліції; державної автомобільної інспекції; судової міліції; спеціальної міліції; внутрішньої безпеки.

Для забезпечення громадського прядку на об’єктах і територіях, які мають особливе народногосподарське значення, або постраждали від стихійного лиха, екологічного забруднення, катастрофи, Міністерством внутрішніх справ України з дозволу Кабінету Міністрів України можуть створюватися спеціальні підрозділи міліції.

На території України забороняється створення військових або інших збройних формувати та груп, не передбачених законодавством України.

18.05.2004 року МВС України було видано Наказ № 529 “Про затвердження положення про підрозділ міліції особливого призначення “Беркут”. По-перше, такого визначення, як “підрозділ міліції особливого призначення” не має в Законі України “Про міліцію”. Крім того, даний наказ не був зареєстрований у Міністерстві юстиції України, оскільки він не відповідав Закону України “Про міліцію”.

В указі Президента України від 03.10.1992 року “Про державну реєстрацію нормативно-правових актів Міністерств а інших органів виконавчої влади” сказано: “Встановити, що з 1 січня 1993 року нормативно-правові акти, які видаються міністерствами та іншими органами виконавчої влади, органами господарського управління та контролю, які зачіпають права, свободи і законні інтереси громадян, або мають міжвідомчий характер, підлягають державній реєстрації”.

Нормативно-правові акти набувають чинності через 10 днів після їх реєстрації. Нормативно-правові акти, які не зареєстровані в Мінюсті, є не чинними.

Згідно зі статтею 57 Конституції України, кожному гарантується знати свої права і обов’язки. Закони та інші нормативно-правові акти що визначають права і обов’язки громадян мають бути доведені до відома населення в порядку встановленому Законом. Закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов’язки громадян, не доведені до відома населення в порядку, встановленому законом є не чинними.

Наказ МВС України № 529 від 18.05.2004 року “Про затвердження положення про підрозділ міліції особливого призначення “Беркут” є не чинним, оскільки він не пройшов державну реєстрацію нормативно-правових актів і не занесений до Державного реєстру. Таким чином підрозділи міліції особливого призначення “Беркут” знаходяться поза межами правового поля Конституції України та законів України, і є незаконним парамілітарним формуванням, яке підлягає розформуванню в найкоротший термін.

Мною, як народним депутатом України, вносився проект закону України № 2111 від 28.01.2013 року щодо діяльності підрозділів міліції особливого призначення, яким заборонялося використовувати спеціальні підрозділи міліції для забезпечення громадської безпеки. Однак законопроект уже протягом року не розглядається комітетами Верховної Ради України.

Головне науково-експертне управління ВР України також вказало на незаконність існування підрозділів “Беркуту”. “Базовий законодавчий акт у даній сфері, яким є Закон України “Про міліцію”, був прийнятий ще 20 грудня 1990 року. Нині цей Закон очевидно застарів і не відповідає сучасним потребам правового регулювання діяльності правоохоронних органів держави. При цьому порядок застосування спеціальних підрозділів міліції недостатньо чітко врегульований як у вказаному Законі, так і на підзаконному рівні, він не враховує досвіду практичного застосування вказаних підрозділів як у нашій державі, так за кордоном.

Події останніх днів показали, що “Беркут” є не правоохоронним підрозділом, а знаряддям влади для репресій проти мирних громадян. І я зроблю все можливе, щоб розформувати його раз і назавжди.

Геннадій Москаль

Кадры избиения журналиста телеканала Euronews были показаны практически по всем телеканалам мира.Источник:http://censor.net.ua/v261856Источник:http://censor.net.ua/v261856