Обама - Путіну: на Росію чекає політична та економічна ізоляція

Президент Обама говорив протягом 90 хвилин у другій половині дня з президентом Росії Путіним про ситуацію в Україні . Президент Обама висловив глибоку стурбованість у зв'язку з явним порушенням Росією українського суверенітету і територіальної цілісності , що є порушенням міжнародного права , у тому числі зобов'язань Росії відповідно до Статуту ООН , її угоди з Україною від 1997-го року щодо військового базування, та Будапештського меморандуму 1994-го року та Гельсінських угод. Сполучені Штати засуджують військове втручання Росії на українські території.

Сполучені Штати закликають Росію до де-ескалації напруженості через повернення її військ назад на бази у Криму, та закликають утримуватися від будь-якого втручання в Україні . Ми послідовно наголошували, що визнаємо глибокі історичні та культурні зв'язки Росії в Україну і необхідність захисту прав етнічних росіян та меншостей в межах України . Український уряд чітко заявив про свої наміри захищати права усіх українців та дотримуватися міжнародних зобов'язань України, і ми будемо продовжувати закликати їх робити це .

Президент Обама сказав президенту Путіну , що , якщо Росія стурбована ставленням до етнічних росіян та меншостей в Україні , то належним способом вирішення цієї стурбованості є пряма взаємодія з урядом України та відправка міжнародних спостерігачів під егідою Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй або Організацією з безпеки і співробітництва в Європі ( ОБСЄ). Як член обох організацій , Росія зможе брати участь у таких місіях. Президент Обама закликав негайно докласти зусиль , щоб почати діалог між Росією та українським урядом, за допомогою міжнародного співтовариства, у разі потреби. Сполучені Штати готові брати участь у такому процесі.

Читайте також:Путин подписал свой смертный приговор, - российский политолог

Президент Обама дав зрозуміти , що подальше порушення суверенітету і територіальної цілісності України з боку Росії може негативно вплинути на позиції Росії в міжнародному співтоваристві. У найближчі години і дні Сполучені Штати будуть вести негайні консультації з союзниками і партнерами в Раді Безпеки ООН, Північноатлантичній раді , Організації з безпеки і співробітництва в Європі , і підписантами Будапештського меморандуму. Сполучені Штати призупинять подальшу участь у підготовчих нарадах до Великої Вісімки. Надалі, порушення норм міжнародного права з боку Росії призведе до більшої політичної і економічної ізоляції .

Читайте також: Віктор Балога: Відмова ЄС від російських енергоносіїв та санкції США призведуть до китаїзації Росії

Народ України має право визначати своє майбутнє. Президент Обама наказав його адміністрації продовжити невідкладну роботу з міжнародними партнерами , щоб забезпечити підтримку українського уряду , в тому числі негайної технічної та фінансової допомоги. Надалі, ми будемо продовжувати тісні консультації з союзниками і партнерами , урядом України та Міжнародним валютним фондом , щоб забезпечити новий уряд значною допомогою для забезпечення фінансової стабільності, щоб підтримати необхідні реформи , щоб дозволити Україні провести успішні вибори, та щоб підтримувати Україну на шляху до демократичного майбутнього .

Голос Америки.