Камерон лякав Путіна членством України в ЄС - європейська преса

Європейські газети вважають, що Володимир Путін у Кремлі може розцінювати заяви британського прем’єр-міністра Дейвіда Камерона в Казахстані про розширення ЄС «від Атлантики і до Уралу» як ворожі Москві. Оглядачі також вважають, що заяви ВО «Свобода» про необхідність проведення всеукраїнського референдуму щодо перетворення Кримської автономії у Таврійську область є провокаційними і це може сприяти «дестабілізації ситуації в Україні загалом». Тим часом відомий британський інтернет-сайт знайомств «Купідон» (Cupid), як пишуть газети, вирішив укріпити свій імідж в Києві.

Виступаючи у столиці Казахстану Астані на початку тижня перед студентами університету, британський прем’єр-міністр Дейвід Камерон заявив, що, на його думку, «Європейський союз повинен простягатися від Атлантики до Уралу». Про це пише у вівторок лондонська Guardian. Газета також зауважує, що «прем’єр-міністр не назвав ніяких країн» – майбутніх членів ЄС зі сходу. «Але, – як вважає видання, – висловлювання Камерона свідчать, що він має на увазі, насамперед, Україну, котру – як хлібний кошик колишнього СРСР – необхідно залучити до Євросоюзу». Британський часопис нагадує тут також про висловлювання Володимира Путіна, коли він назвав розвал СРСР однією з найбільших стратегічних трагедій 20-го століття. Тому газета додає до цього, що глава Кремля може розцінити репліки Камерона про масштаб розширення ЄС як «ворожі». Guardian також зауважила, що «Росія дуже чутлива до українського членства в ЄС, бо використовує український Севастополь для бази свого військово-морського флоту на Чорному морі». Газета з Лондона також резюмує, що «Дейвід Камерон не пропонує приєднати до ЄС західну частину Росії, та й сама Росія не має жодного інтересу до членства в ЄС, але висловлювання прем’єра Британії мають на увазі, що всі колишні радянські республіки на захід від Уралу можуть отримати шанс бути в ЄС».

Російська «Независимая газета» інформує, що «українські націоналісти з ВО «Свобода» збираються винести питання Кримської автономії на референдум». Це викликало обурення з боку нинішнього прем’єра Криму, Анатолія Могильова, котрий каже, що «хтось бажає руками «Свободи» реалізувати сценарій втручання у внутрішні справи України». У Києві знову ведуть мову «про руку Москви», зауважує видання. Газета наводить думки експертів про те, що такі заклики «Свободи» можуть сприяти дестабілізації ситуації загалом по Україні, бо такі пропозиції є загрозою втрати «балансу сил і взаємовідносин» у регіонах.

Британський інтернет-сайт знайомств «Купідон» (Cupid), зі штабом в Едінбурзі, як пише The Telegraph, спростував фальшиві заяви деяких підроблених профілів цього сайту про підписку та провокаційні заклики до легковірних мужчин. «Купідон», що заснований британським підприємцем у галузі нових технологій Біллом Доббі, заявив, що провів заміну своєї команди в Україні, коли попередня група стала джерелом декількох заяв, які суперечать кодексу поведінки цього сайту. Лондонська газета також інформує, що «Купідон» вже був предметом розслідування з боку радіо «Бі-Бі-Сі» «5 Live» та ціллю київських газет нібито з приводу команди жіночих «менеджерів спокуси», які грали ролі користувачів сайту з метою принаджування легковірних чоловіків у Києві.