Зло - це добро: Диявольська віра тримає російське політичне керівництво на плаву

Російське політичне керівництво може змінити якісь позиції лише, якщо відчує загрозу для своїх грошей, а до тих пір вони все одно будуть вірити в зло і будуть робити вигляд, що вони готові мити руки перед їжею і не вбивати людей

Багато хто в світі та й в самій Росії сьогодні із великою зацікавленістю очікував виступу президента Росії Володимира Путіна на нараді із керівниками дипломатичних представництв самої Росії за кордоном. Від цього виступу очікували певної корекції позиції російського політичного керівництва з приводу української кризи, спровокованої діями Кремля і спецслужб сусідньої країни.

Однак не дочекалися – жодної реальної зміни позицій не відбулося. І, маю вам чітко сказати, - не відбудеться. Ось багато хто вважає, що Кремль керує тією брехливою пропагандою, яку ми весь час вислуховуємо з російських телевізійних каналів. Насправді – це не зовсім так.

Спочатку представники російського політичного керівництва дійсно пояснювали телевізійному начальству що потрібно брехати, як потрібно показувати світ, що оточує Росію, яку облудну брехню треба розповсюджувати про Україну та про інші держави, народи яких позбулися авторитарного керівництва і змогли стати господарями власної долі. Однак в авторитарних країнах, а Росія – це звичайнісінька авторитарна країна, в якій громадяни лише «гвинтики» у руках пройдисвітів-керівників, так відбувається, що ті, хто створю порядок денний для пропагандистських джерел, самі починають вірити у власну брехню. Я хочу вас переконати, що Путін вірить в те, що він говорить і в те, що повідомляє російське телебачення. Найближче оточення Путіна, колишні офіцери КДБ СРСР, які перекваліфікувалися в офіцерів ФСБ, а потім у мільярдерів і державних чиновників, також щиро вірять у всю цю брехню, яку ми знаємо по російським медіа.

Немецкий историк: Путин "вызвал духов, от которых теперь не может избавиться" - Frankfurter Rundschau

В них немає іншого вибору: якщо вони перестануть вірити, вони побачать себе такими, якими вони є – голими, не здатними нічого реально зробити, нездатними керувати країною, пройдисвітами, тими, хто повністю знищує країну, в якій живе, тими, хто із зневагою ставиться до власних громадян, тими, на руках кого кров українців і не лише українців, адже відомо, що РФ причетна до конфліктів на усьому пострадянському просторі та і можна сказати – у всьому світі, адже гостями російського політичного керівництва, його друзями, ставали найжахливіші диктатори і терористи (від якихось бандитів з так званої «ДНР» до мерзотників з палестинського ХАМАСу). Це все їхні друзі і якщо вони не будуть це сприймати так як вони це сприймають, то це можна просто повіситися і втопитися.

Ця віра, віра в те, що зло – це добро, а добро – це зло, диявольська віра, вона і тримає російське політичне керівництво на плаву. І тому вони можуть змінити якісь позиції лише, якщо відчують загрозу для своїх грошей, для свого правління в Росії, для свого пересування по світу, для навчання своїх дітей за кордоном, для курортного відпочинку своїх жінок і коханок на найкращих курортах світу, вони все одно будуть вірити в зло, але будуть робити вигляд, що вони готові мити руки перед їжею і не вбивати людей.

І це найголовніша мета цивілізованого світу, і найголовніша мета України, не переконати їх, їх вже не переконаєш, а зробити так, щоб вони не заважали людям жити, щоб вони не зазіхали на їхнє майбутнє, щоб вони усвідомлювали, що за кордонами РФ починається світ, в якому для них немає місця: для їхньої агресії, для їхньої брехні, для їхньої пропаганди, для їхніх анти цінностей, для диявола, який живе в їхніх серцях. От що потрібно вирішити, от заради чого ми проводимо проти мерзотників, яких надіслали на Донбас Росія, Антитерористичну операцію; ось заради чого на Заході розглядають та, нажаль, не розглянуть до кінця третій пакет санкцій, який має стати бар’єром на шляху розповсюдження економіки авторитаризму в економічному світі вільного ринку.

Российское ТВ контролирует сегодня мышление Кремля, - Павловский

Все це відбудеться і рано чи пізно до влади в Росії прийдуть люди, які будуть, дійсно, поділяти спільні цінності з нами і які знайдуть в Росії громадян здатних змінитися, але цих, що сьогодні керують в Росії – змінити не можна. І сьогоднішня промова Володимира Путіна перед російськими дипломатами це ще один раз переконливо довела.

Віталій Портников