Українці активно підписуються під судовим позовом проти Януковича

Станом на ранок 1 серпня 157 390 осіб долучилися до судового позову проти президента Януковича в рамках всеукраїнської акції Об’єднаної опозиції «Батьківщина» «Україна проти Януковича». Окрім цього, підписами під листівками «Україна проти Януковича» акцію підтримали 283 509.

Про розгортання акції «Україна проти Януковича» Об’єднана опозиція «Батьківщина» оголосила 16 липня. Вона звертається до Вищого адміністративного суду України з позовом проти президента Януковича. Позивачем від імені Об’єднаної опозиції є Арсеній Яценюк. 
Проте, влада намагається перешкодити збору підписів. Так, 18 липня у Харкові представники міськвиконкому пішли «в рукопашну» на намети «Україна проти Януковича». Директор департаменту зі взаємодії з правоохоронними органами міськради Валентин Топчій власноруч намагався зламати намет, відштовхував учасників акції. Після цього кілька десятків міліціонерів почали затримувати активістів.
На Київщині, зокрема у Боярці та Іванкові, влада через суд забороняла встановлювати інформаційні намети. У Кагарлику намет, в якому збирали підписи про приєднання до судового позову проти Януковича, розтрощили працівники КП «Міськрембудсервіс» на чолі з директором цього підприємства М. Стеценком.
Після розгортання акції «Україна проти Януковича» на Донеччині податкова міліція розпочала обшуки на підприємстві, яке належить родині Олександра Ярошенка, голови Донецького штабу Об’єднаної опозиції «Батьківщина». Наступного дня після старту акції на Буковині невідомі встановили спостереження за головою Чернівецького виборчого штабу Об’єднаної опозиції Максимом Бурбаком. Всі його пересування відбуваються в супроводі автомобілю, із якого невідомі особи проводять несанкціоновану фотозйомку, повідомляє byut.com.ua.