Кузьмін мститься за відмову Тимошенко брати його у команду – Соболєв

Київ – Заступник Генпрокурора України Ренат Кузьмін звинуватив партію «Батьківщина» у фінансуванні з офшорних рахунків. Водночас, він визнав, що це неперевірена інформація. Відтак, заступник Генпрокурора подібними заявами сам порушує закон, кажуть у «Батьківщині». Втім, експерти радять опозиціонерам готуватися до серйозного захисту, оскільки подібні обвинувачення можуть бути підставою для відмови в реєстрації партії. 

Перший заступник Генерального прокурора Ренат Кузьмін звинувачує у порушенні законодавства всю партію «Батьківщина». Він заявив, що політичну силу незаконно фінансували з-за кордону.

«Інформація, яка перевіряється нині, зводиться до того, що рахунки, які були виставлені піар-компаніями БЮТу за користування послугами цих компаній, були проплачені не БЮТом, а компаніями, зареєстрованими в офшорних зонах. Якщо ця інформація підтвердиться, то це означатиме, що політична сила фінансувалася з порушенням чинного в Україні законодавства», – сказав Кузьмін.

Кузьміну треба перевірити рахунки фінансистів Партії регіонів – Соболєв

У «Батьківщині» запевняють, що партія фінансується представниками малого та середнього бізнесу, які не мають можливості відкривати рахунки в офшорних зонах. Відтак, порушенням закону є непідтверджені доказами заяви Рената Кузьміна, відзначив у коментарі для Радіо Свобода заступник голови парламентської фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв.

«Кузьміну треба покаятися, як він просився у Юлії Тимошенко стати Генеральним прокурором, якщо вона стане Президентам, а вже тоді розповідати казки про вбивства замовні, про якісь офшорні компанії та все інше. Я б йому радив перевірити офшорні рахунки Рината Ахметова, Бориса Колеснікова, Дмитра Фірташа, а також рахунки, з яких перераховувалися гроші на оплату його поїздок за рубіж із грошей Партії регіонів. Я не розумію, що за мораль у цією людини, якщо вона дозволяє собі робити заяви на межі злочину», – наголосив Соболєв.

Прокуратура діє, як слон у посудній лавці – Фесенко

Заяви Кузьміна, серед іншого, мають на меті спробу розколоти «Батьківщину», зауважив у розмові з Радіо Свобода політологВолодимир Фесенко. Водночас, експерт відзначив, що, навіть не досягши такої мети, Генпрокуратура може завдати нищівного удару по політичні силі.

«Батьківщині» зараз треба вибудовувати серйозну лінію захисту. Кузьмін слів на вітер не кидає. Звинувачення у фінансуванні з-за кордону може стати серйозним інструментом впливу. Кузьмін політичних аргументів не сприймає. Він буде діяти нібито суто юридично і може довести до суду, тоді може постати питання про відмову в реєстрації, що дуже небезпечно. Але це стане приводом для нового гучного політичного скандалу. Прокуратура діє, як слон у посудній лавці, тому я б серйозно до цього ставився», – зазначив Фесенко.

За словами Рената Кузьміна, у матеріалах щодо фінансування діяльності «Батьківщини» з-за кордону фігурує депутат від цієї партії Григорій Немиря. За твердженням однопартійців Немирі, у середу він уже ходив на допит до прокуратури, який тривав три з половиною години.

«Батьківщина» оприлюднила свою офіційну заяву, де йдеться, що Ренат Кузьмін намагається очорнити партію, поширюючи недостовірну інформацію щодо заступника глави партії Григорія Немирі.

Раніше прес-секретар Григорія Немирі Наталія Лисова заявляла, що інформація про його причетність до офшорних рахунків є «чорним піаром». Вона робила цю заяву у зв’язку з появою в Інтернеті сайтуnemyrialeaks.com з інформацією діяльність політика.

Дмитро Баркар