Понад тисяча мешканців Львова пройшли вулицями міста, вшановуючи жертв Голодомору. ВІДЕО

У Львові понад 1000 осіб взяла участь у ході від НУ «Львівська Політехніка» до пам’ятника Тарасові Шевченку, якою учасники X Світового конгресу українців та небайдужі львів’яни вшанували жертв Голодомору 1932-1933 років. Опісля біля пам’ятника відбулась панахида, яку відслужив Владика Ігор (Возьняк).

Після панахиди кожен з учасників ходи поклав до підніжжя пам’ятника 5 обвитих чорною стрічкою колосків пшениці, які, символізуючи життя і духовне багатство, нагадують про скоєний сталінським режимом злочин проти українського народу – сумнозвісний «закон про п’ять колосків».

Окрім учасників та делегатів конгресу із 30 країн світу, участь у ході також взяли українські політики. Зокрема були присутні лідер партії УДАР Віталій Кличко, народні депутати Ярослав Гінка та Ярослав Дубневич (обидва з фракції УДАР), голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк та народний депутат Андрій Парубій (ВО «Батьківщина»).

Додамо, що пам'ятну програму буде продовжено під час офіційного відкриття Х Світового конгресу українців, що пройде у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької з 18:00 до 21:00.

Zaxid.net