НОВА МАЯЧНЯ АЗАРОВА: ТИМОШЕНКО ЗАБОРОНЯЛА У ШКОЛАХ "РІДНУ" МОВУ. ВІДЕО

Микола Азаров заявляє, що уряд Юлії Тимошенко ухвалив постанову, яка забороняла дітям у школі говорити рідною мовою, - а його уряд її скасував.

Про це він заявив в інтерв’ю декільком українським телеканалам 20 вересня, коментуючи ухвалення законопроекту "Про засади державної мовної політики".

"Я його (закон) розглядаю як реакцію на ту політику, яка проводилася до того", - сказав Азаров, відповідаючи російською на запитання, поставлене українською мовою.

"Чи можна вважати нормальним, що дітям, наприклад, забороняли на перервах у школах говорити рідної для них мовою?.. Це (була) постанова уряду Тимошенко, яку я скасував, уряд, точніше, наш скасував. Я вас можу познайомити з цією постановою", - заявив він.

"Чи можна вважати нормальним, що літня людина у регіонах, яка традиційно розмовляє російською мовою, не може розібрати етикетку до ліків або прочитати інструкцію з застосування тих ліків?", - обурився прем'єр.

На думку Азарова, це – "перегини".

 

"Треба виходити з реальності. Значна частина України, загалом кажучи – переважно російськомовна. І тому треба створити всі умови для того, щоб люди, які говорять російською мовою, не відчували для себе жодних дискримінацій", - заявив він.

"Якщо закон це завдання вирішує, він уже позитивний. І тут справа не в політиці. Це наша, скажімо, принципова позиція, яка мала бути реалізована. І вона була реалізована", - наголосив прем'єр-міністр і глава Партії регіонів.

На запитання, чи поширюється те ж саме на тих, хто говорить українською мовою, Азаров відповів, що через такі застереження за дорученням президента створена робоча група, яка повинна "ті моменти, якщо вони там присутні, усунути й виправити цей закон".

Відео ICTV