Заява генерального прокурора Віктора Пшонки щодо причетності екс-прем'єраЮлії Тимошенко до вбивства Євгена Щербаня - це політична розправа, бо Янукович хоче встановити диктатуру.

Про це у коментарі Gazeta.ua сказав економіст, громадський та політичний діяч Олег Соскін.

"Де був Пшонка в 95 та 96 роках? Пшонка взагалі не мав права цього говорити. Він би за сином дивився, а не звинувачував Тимошенко в чомусь. Тому, це голослівний висновок, який він не мав права говорити, не назвавши доказів. Він фактично висловив вирок без суду. Це взагалі не прийнятно. За такі речі людину треба відправляти у відставку", - розповів він.

Окрім того, на його думку Пшонка "отримав вказівку". "Янукович не дарма казав, що треба ініціативу проявляти, аби пальці в двері не закладали. Тому думаю, що Пшонка це з переляку сказав, бо боїться дуже Януковича. А на себе взяти таку відповідальність..він же фактично на карту поставив своє майбутнє. Після таких голослівних заяв, він не має права бути Генпрокурором, особливо, якщо це не підтвердиться", - додав Соскін.

"Це політична розправа, бо Янукович хоче встановити диктатуру, але йому це не вдасться. Хто найбільше виграв від вбивства Жені Щербаня. Виграв Янукович та Ахметов. Ні той, ні інший в той час не були відомі, і вони почали підніматися. Табачника треба запитати, бо багато знає, Марчука Євгена, Володимира Наконечного, Михайла Чечетова...а не Пшонку, бо він тоді ніким не був. До речі, в Кобзона варто запитати, бо Женя Щербань як раз тоді прилетів із Москви від нього. Тобто спочатку в них розпитати, а потім вже про Тимошенко можна говорити", - підкреслив політичний діяч.

"Вважаю, що результаті вбивства, сьогодні при владі знаходиться Янукович, Ахметов та інші. Бо ми тоді не чули, що у Жені були конфлікти із Тимошенко, вона тоді нікому відома не була, і Лазаренко тільки з'являвся. Женя ніколи не йшов на конфлікт із Лазаренком, а навпаки був в конструктивних стосунках", - резюмував Соскін.

Нагадаємо, генеральна прокуратура України завершила розслідування кримінальної справи щодо вбивства народного депутата Євгена Щербаня в 1996 році, екс-прем'єру Юлії Тимошенко в п'ятницю 18 січня вручено повідомленні в підозрі її в організації спільно з екс-прем'єром Павлом Лазаренком умисного вбивства з корисливих мотивів.

Євген Щербань - український бізнесмен, політик, народний депутат України 2-го скликання, був членом Виконкому Ліберальної партії України, коли Соскін очолював політичну силу.

Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/politics/_vid-vbivstva-scherbanya-vigrav-yanukovich-ta-ahmetov-a-pshonka-prosto-otrimav-vk/478215">Gazeta.ua</a>