В Одесі «Свобода» і підприємці штурмують міськраду (ВІДЕО)

Близько сотні прихильників партії «Свобода» штурмують будівлю Одеської міськради, де відбувається сесія. Повідомляється, що учасники штурму зламали вхідні двері до міськради, прорвали опір охорони будівлі і зайшли до фойє приміщення міськради. 

За повідомленнями, в бійці використовується сльозогінний газ, вогнегасники і пожежні гідранти.

У прес-службі ВО «Свобода» повідомили, що штурм будівлі міськради розпочався після того, як на сесію не пустили народного депутата, свободівця Павла Кириленка.

За інформацією прес-служби, «Свобода» разом із підприємцями і громадськістю міста, протестуючи проти непрозорої діяльності Одеської міськради, делегували Кириленка для висловлення позиції 

«Охорона грубо порушила закон України «Про статус народного депутата України» і Конституції України й почала в жорсткій формі перешкоджати народному депутатові в його діяльності. Щоб допомогти своєму обранцеві, близько півтори сотні обурених активістів розпочали штурм міської ради. Однак охорона застосувала проти громади й народного депутата сльозогінний газ і водомети», – стверджують у «Свободі».

Наразі з вибитих вікон і дверей продовжують розпилювати воду при вуличній температурі повітря -5, додали в прес-службі.

Мер Одеси Олексій Костусєв попросив втрутитися в ситуацію голову Одеської обладміністрації, міліцію і спецпідрозділ «Беркут». Питання порядку денного депутати ухвалюють практично без обговорення.

Одеська міськрада мала намір перейменувати вулицю Івана та Юрія Лип, названу на честь борця за незалежність України та його сина – ідеолога українського націоналізму, на вулицю Пішеніна – на честь власника трьох млинів, які працювали в тому місці за царизму, Федора Пішеніна. Свободівці раніше висловлювалися проти перейменування.