Королева Великобританії святкує день народження

Сьогодні, 21 квітня, королева Великобританії Єлизавета II відзначає 85 день народження.

Які саме сімейні урочистості заплановані на сьогодні в королівській родині, не повідомляється. Стало відомо, що Єлизаветі II подарують її портрети, написані дітьми з різних країн. День народження британського монарха буде суто сімейною, а не державною подією.

Офіційне свято, день народження королеви, у Великобританії та більшості її колишніх колоній відзначається в червні, причому щоразу в різні дні, в залежності від погоди. У день «офіційного» дня народження проводяться паради і народні гуляння.

Традиція «розвести» за часом державне свято і фактичний день народження монарха була заведена ще в середині XVIII століття. Причиною стало те, що королі і королеви, багато ні дні народження при гарній погоді.

Сьогоднішній ювілей збігається з Великим четвергом передвеликоднім Страсним тижнем. Тому у свій день народження Єлизавета II відправиться в Вестмінстерське абатство для участі в церемонії, що щорічно проводиться в Страсний четвер.

За традицією, британський монарх має роздати милостиню нужденним підданим. У цей день королева також зустрічається з пенсіонерами. Зараз, коли про нужденних дбають органи соціального забезпечення, королева дарує учасникам церемонії, щоб не ущемити їхню гідність, не справжні, а сувенірні монети. За зовнішнім виглядом і навіть номіналом вони не схожі на ті, що перебувають в обігу, пише «Кореспондент».

Єлизавета II народилася 21 квітня 1926 року, її батько в 1936 році зійшов на престол під ім’ям Георга VI. Нинішня британська королева стала главою держави в лютому 1952 року, коли їй було всього 25 років. У 1947 році вона вийшла заміж за Філіпа, представника грецької королівської династії. У червні нинішнього року принц Філіп буде відзначати своє 90-річчя.

У королівської пари четверо дітей – троє синів, принци Чарльз, Ендрю і Едвард, і дочка, принцеса Анна. В кінці грудня минулого року Єлизавета II стала прабабусею. Її правнучка народилася в сім’ї сина принцеси Анни.

Незважаючи на солідний вік, Єлизавета II перебуває у чудовій формі. Тільки в березні нинішнього року медики заборонили Єлизаветі II займатися верховою їздою. До цього королева, яка з юності захоплювалася кіньми, регулярно робила прогулянки верхи. У 2007 році Єлизавета II стала найстаршим монархом в історії країни.

Газета ZIK