Переможний натрій росіян змінився обуренням і жагою помсти до своєї збірної

До власне поразки додалося ще й байдуже ставлення футболістів до результатів і засмучених уболівальників.

Росіяни не пробачили своїм футболістам такої ранньої поразки на Євро-2012. На 4-ий день після програшу збірної пристрасті не вщухають, ідеться в сюжеті ТСН.

Вболівальники обговорюють гонорари футболістів, зарплату головного тренера, поведінку за межами поля і взагалі – чому держава спонсорує футбол, який себе не виправдовує.

Фанати вимагають відставки футбольного керівництва. Російські футбольні фани ніяк не можуть заспокоїтися. Інтернет поповнююється новими фотожабами, присвяченими талантам збірної. На наступний день після матчу одна московська газета вийшла з красномовним заголовком "Уроди!" – її розкупили вмить. А телефонні хулігани розіграли міністра спорту Росії Віталія Мутка або людину зі схожим голосом. У розмові з ним хуліган представився півзахисником "Зеніта" Романом Широковим.

У Пітері ж, раніше відомому любов'ю до тренера росіян Діка Адвоката, тепер хочуть позбавити його звання почесного громадянина міста. Це мінус додаткові 200 доларів до пенсії, безкоштовний проїзду і поховання коштом міста. Більшість росіян збурила не сама поразка, а поведінка футболістів після матчу в готелі "Бристоль".

Депутат Держдуми РФ Антон Беляков також жив в апартаментах у цьому готелі. Саме він виклав у мережу відео післяматчевої бесіди з капітаном російської збірної Андрієм Аршавіним. "За що ми маємо просити у вас вибачення?", - не розумів футболіст.

"Не виправдали очікувань 100 млн росіян", - казали йому у відоповідь. "Ну, якщо ми не виправдали очікувань, це ваші проблеми", - кинув Аршавін. "Андрій сказав мені, що команда не відчуває особливих проблем після поразки.

Тобто мені здалося, що Андрій мав на увазі цілком цинічний, прагматичний підхід. Тобто левову частку гонорарів, мабуть, команда вже отримала", - поділився враженнями з розмови російський депутат Беляков. Такого нехтування собою не можуть пробачити ані думці, ані прості вбольвальники. Провчити збірну, покаравши рублем, хочуть красноярські депутати.

Вони пропонують заборонити футболістам зніматись у рекламних роликах, а за погану гру переводити їх у нижчі ліги. Хвилювання на трибунах підігріває інсайдерська інформація про зарплати футболістів. "Коли ми чуємо зараз цифру 70 тисяч євро за кожен матч, то ми маємо розуміти: або в нас інфляція виросла вп'ятеро, або ж вартість футболістів точно так, рівно з їхньою майстерністю.

Але, по-моєму, по всіх трьох пунктах ніякого зростання в нас немає", - обурений колишній керівник прес-служби Російського футбольного союзу Андрій Малосолов.