«Ми віримо, що Європа тримає відкритими двері, і українська влада увійде у ці двері»- посол США

Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт вважає, що Україна має дуже гарні шанси на підписання угоди про асоціацію з ЄС у листопаді. Про це він сказав в інтерв’ю Радіо Свобода.

«Ми дуже сподіваємося, що президент Янукович та його радники зможуть працювати з Коксом і Кваснєвським та іншими представниками європейської спільноти задля руху вперед. Ми віримо, що Європа тримає відкритими двері для України, і сподіваємося, що українська влада увійде у ці двері», - сказав він.

Посол США також вказав, що «був вражений, спілкуючись з людьми в уряді і за його межами після приїзду до Києва, з якою серйозністю українська влада підходить до укладення угоди про асоціацію у листопаді, зосереджуючись на різних кроках для того, щоб задовольнити стандарти Європи».

На переконання посла США, найважливіший крок, який має зробити українська влада для асоціації з ЄС – вирішити проблему із вибірковим правосуддям. «Ми дуже підтримуємо місію Кокса-Кваснєвського, дуже сподіваємося, що українська влада і її європейські партнери зможуть знайти формулу, щоб задовольнити вимоги європейської спільноти, включно з тим, щоб припинити практику вибіркового правосуддя. Це означає питання пані Тимошенко», - сказав Пайєтт.

Читайте также: В Украину прибыл новый посол США

Як відомо, Угода про асоціацію Україна - ЄС може бути підписана на саміті Східного партнерства у листопаді 2013 року в Вільнюсі, якщо Київ виконає низку умов. Серед вимог європейської сторони - реформа правоохоронної системи, вдосконалення виборчого законодавства, усунення вибіркового правосуддя, вирішення проблеми засудженої екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

Тиждень.ua