Путін хоче балотуватися на четвертий термін і погрожує Україні - BBC

Президент Росії Володимир Путін не виключає, що буде балотуватися на четвертий президентський термін у 2018 році.

Про це він сказав на засіданні дискусійного клубу "Валдай", дискутуючи з колишнім прем'єром Франції Франсуа Фійоном.

Президент Росії поцікавився, чи буде політик претендувати на пост президента Франції, одначе той ухилився від відповіді.

Тоді пан Путін запитав: "А якщо я дам відповідь, ви скажете?". - "Можливо", - відповів п. Фійон.

"Я не виключаю", - відказав на це президент федерації. "Я теж", - відповів колишній французький прем'єр.

 Путін, якому зараз 60 років, прийшов до влади в 2000 році. Він провів на посту президента два терміни - вісім років, після чого цей пост обійняв Дмитро Медвєдєв. Однак на виборах 2012 року пан Путін знову став главою держави.

Економічна зброя

 Путін також розповів, як відреагує Росія на підписання Угоди про асоціацію між Євросоюзом та країнами Східного партнерства.

Він відкинув звинувачення в тому, що Росія чинить політичний тиск на Україну та Молдову, але застеріг, що Росія може запровадити певні економічні обмеження щодо цих держав.

"Це питання не політичне, воно лежить насамперед у сфері економічній, а не у сфері суверенітету. Ми не прагнемо відродити радянську імперію. Це очевидна річ, це неможливо і не потрібно", - цитує слова президента "Інтерфакс".

"Тут немає нічого спільного зі спробою чинити тиск на суверенне право (країн Східного партнерства. - Ред.) приймати рішення. Ми просимо все розглянути і порахувати, а якщо колеги вирішать, що наші аргументи несерйозні, хай не ображаються на нас за те, що ми будемо змушені, захищаючи свої інтереси, вводити певні обмеження" - сказав пан Путін

"У цьому немає нічого егоїстичного. Ми повинні піклуватися про свої національні інтереси у сфері економіки", - додав президент.

12 вересня Європейський парламент схвалив резолюцію, у якій висловив підтримку країнам Східного партнерства і засудив економічний тиск, який Росія чинить на Україну, Вірменію, Молдову та Грузію, намагаючись перешкодити поглибленню їхніх торгових зв'язків із ЄС.

Зокрема, Європарламент засудив санкції проти українського експорту та молдовської винної продукції.

У листопаді у Вільнюсі відбудеться саміт "Східного партнерства", на якому може бути підписана Угода про асоціацію між Україною і ЄС зі створенням зони вільної торгівлі.