Сергій Лєшенко: "Український дон Карлеоне". Корупція Януковича шокує Німеччину+ ВІДЕО

СергСергій Лещенко

В Україні вибори – і знову до України прикута увага десятків журналістів з Європи.
Як і напередодні Євро-2012, вони пишуть про найбільш очевидне та вражаюче. Про "Межигір'я" – дикий заповідник корупції в державі, яка займає найбільшу площу в Європі.
У суботу історія "Межигір'я" вийшла в програмі "EuropaMagazin" Першого каналу німецького телебачення ARD.

Тональність матеріалу ARD добре розкриває підводка ведучої в студії: "Напевно, усе знають, хто такий Кличко. Тільки забувають, що він не німець, а українець. Українці знають про це напевно, тому що Кличко є одним з лідерів опозиції. Правда, через тиждень на виборах більшість голосів одержить не він, а партія Януковича – президента з королівськими хоромами, для якого практично нічого не значить демократія, але має значення "сімейна економіка". А той, хто намагається вдарити по цій системі, ризикує життям. Але такі люди в Україні є й про них репортаж".
У передачі переповідається уже досліджене "Українською правдою" – про те, що Янукович через фірму в Ліхтенштейні "придбав для себе невеликий замок, у якому тільки люстри коштують кожна по 100 тисяч доларів".
Німецькі журналісти вирішили на власні очі подивитися на "Межигір"я" – і під в'їздом їх... затримав "Беркут".
"Ми самі їдемо в заміський палац, щоб зазняти, як живе український президент. Дорога, що веде туди, нова. Але тільки ми починаємо працювати, як відразу нас перевіряють. Глянути на багатство, очевидно, небажано", – повідомляє німецький журналіст каналу ARD.
Уявляю їх шок, адже в Німеччині можна безперешкодно гуляти під вікнами квартири канцлера та фотографувати її помешкання – я особисто переконався у цьому.
Але на цьому "добрі" новини для Януковича не завершуються – він дедалі стрімкіше набуває слави одіозного політика.
У неділю найвпливовіша німецька газета Frankfurter Allgemeine Zeitung вийшла з матеріалом на цілу шпальту про нове явище української політики – Сім'ю президента.

Матеріал так і називається – Die Familie. У статті – про таємні активи родини N1 включно з уже згаданим "Межигір'ям" та вертолітну оборудку, коли Янукович орендував собі повітряне "феррарі" у власної ж компанії, захованої на Британських Віргінських островах.

Ілюстрація говорить красномовніше за слова – Янукович зображений як дон Карлеоне з легендарної екранізації роману "Хрещений батько". Боюсь тільки, що сам президент це порівняння сприйме як комплімент, а не докір.