Путін намагається змінити світовий порядок, створивши новий, де пануватиме агресія та мова зброї - Турчинов

Відбулась зустріч в.о. Президента України, Голови Верховної Ради Олександра Турчинова з Прем’єр-міністром Канади Стівеном Гарпером.

У ході зустрічі сторони наголосили на тому, що Україну та Канаду поєднують "особливо теплі та дружні стосунки, адже українська діаспора налічує понад мільйон українців". Крім того, сторони обговорили ситуацію, що склалася в Україні, повідомляє прес-служба Верховної Ради.

За словами Олександра Турчинова, не маючи жодних аргументів, Російська Федерація окупувала Крим, який є частиною суверенної території України. "Сьогодні ми робимо все, щоб мирним шляхом розв'язати цю проблему", - сказав він, наголосивши, що нашій країні потрібна не лише моральна, але і реальна військово-технічна підтримка з боку наших стратегічних партнерів і гарантів суверенності та територіальної цілісності України.

Олександр Турчинов також наголосив, що сьогодні протистояння між Україною та Росією - "це проблема не лише України, а виклик усьому цивілізованому світу".

"Своїми діями Путін ставить під сумнів всю систему світової безпеки. Це спроба змінити світовий порядок, створивши новий, де пануватиме агресія та мова зброї", - зазначив керівник парламенту, підкресливши, що незалежно від реакції світу, українці готові захищати свою країну.

У свою чергу, Стівен Гарпер наголосив на тому, що дії Росії в Криму є дуже небезпечними.

"Те що відбувається в Криму - порушення Конституції, територіальної цілісності та суверенності незалежної держави", - сказав він, додавши, що референдум, який відбувся на півострові - "лише прикриття для російської окупації Криму".

Окрім того, Прем'єр-міністр Канади наголосив на тому, що агресія Росії в Криму є причиною для серйозного реагування всієї світової спільноти.

Российская оккупация Крыма - это попытка расколоть Европу - МИД Германии

"З режимом Путіна не може бути нормальних стосунків, поки Крим залишається незаконно окупованим", - сказав він, додавши, що ці питання повинні обговорюватись найближчим часом у ході засідання Великої Сімки.