Путін порушив три заповіді - Патріарх Філарет

Голова УПЦ КП Філарет у зверненні з приводу російської анексії Криму заявив, що президент Володимир Путін публічно порушив три заповіді Божі.

За його словами, ідеться про заповіді "не кради; не говори неправдивого свідчення на ближнього твого; не бажай дому ближнього твого... (і) нічого, що у ближнього твого", наведені у старозавітній книзі "Вихід".

"Наслідком збройної агресії російської влади проти України також вже стало кровопролиття – вбивство сепаратистами українського активіста у Донецьку, вбивство кримського татарина та українського військовослужбовця у Криму", - наголосив патріарх.

За його словами, покликання Церкви – свідчити про правду. "Тому необхідно дати моральну оцінку анексії, чи краще сказати - аншлюсу Криму, напередодні здійсненого Російською Федерацією", - вважає голова УПЦ КП.

Він також нагадав про безчинства у Криму, про тиск на сім'ї українських військових та викрадення активістів.

"У виступі 18 березня в Кремлі президент Росії Володимир Путін використав засіб диявола – змішав правду з неправдою. Переконаний, що напівправда, яку з вуст глави російської держави чув весь світ, гірша за відверту неправду – як схована в їжу отрута є більш небезпечною, ніж отрута явна", - йдеться у зверненні.

Путін намагається змінити світовий порядок, створивши новий, де пануватиме агресія та мова зброї - Турчинов

Філарет також закликав українців єднатися, а світ дати відсіч російському агресору.