Опозиція вимагає кримінальну справу проти Азарова

Дії прем‘єр-міністра Миколи Азарова, який видворив журналістів із засідання уряду та позбавив їх акредитації, слід розцінювати як перешкоджання здійсненню професійної діяльности журналістів. Генеральна прокуратура повинна відкрити кримінальне провадження проти прем‘єр-міністра за цим фактом. Про це заявив керівник фракції ВО «Свобода» у Верховній Раді Олег Тягнибок, передає прес-служба партії.

«Неприпустимою є поведінка прем‘єра Азарова, який на засіданні уряду дозволив собі не просто вигнати журналістів із засідання, але й позбавити працівників ЗМІ акредитації, що є очевидним перешкоджанням здійсненню професійних обов‘язків журналістів. Партія регіонів мала би посипати голову попелом за безпрецедентну ганьбу 18 травня, вибачитися перед суспільством і намагатися згладити цей конфлікт. Однак ескалація конфлікту триває. Генеральний прокурор має взяти цей інцидент до уваги та відкрити кримінальну справу проти Азарова за його намагання позбавити журналістів можливості здійснювати свої професійні обов‘язки», - заявив Тягнибок.

У свою чергу лідер фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк заявив, що опозиція вимагатиме викликати Азарова до Верховної Ради у зв’язку з інцидентом на сьогоднішньому засіданні уряду.

За словами Яценюка, поведінка прем’єра Азарова на засіданні уряду «дає докази того, що прем’єр знав про побиття журналістів і був задіяний у цій схемі».

Яценюк наголосив, що завтра в парламенті має бути проголосовано проект постанови про створення Тимчасової слідчої комісії щодо побиття журналістів 18 травня. За його словами, у рамках роботи ТСК прем’єр-міністр Азаров має бути викликаний до Верховної Ради: «Я буду звертатись до голови ТСК, яким повинен стати Віталій Ярема, щоб вони викликали персонально прем’єр-міністра з цього питання».

Тим часом фракція УДАР вимагає від президента Віктора Януковича врешті решт відреагувати належним чином на порушення прав журналістів під час виконання ними своїх професійних обов'язків.

Народний депутат від УДАРу Ірина Геращенко під час засідання парламенту нагадала, що Янукович досі не надав жодної оцінки фактам побиття журналістів під час акції опозиції 18 травня в столиці.

"Це неприпустимо, коли президент України досі не відреагував на таку ганьбу", - сказала Геращенко.

В той же час, додала народний депутат, сьогодні стався черговий інцидент - глава уряду Азаров позбавив низку журналістів акредитації для висвітлення засідань Кабміну.

"Ми вимагаємо, щоб прем'єр-міністр вибачився за свої дії перед журналістами і повернув їм можливість показувати і розказувати про те, про що йдеться на засіданнях уряду", - сказала Геращенко.

Як повідомлялось, десяток журналістів повернулись до прем’єр-міністра спиною під ас засідання кабміну 22 травня, вимагаючи в такий спосіб розслідування побиття журналістки "5 каналу" Ольги Сніцарчук і фотокореспондента газети "Коммерсант" Влада Соделя під час акції опозиції "Вставай, Україно!" у Києві 18 травня.

У відповідь на це Азаров поставив вимогу позбавити всіх учасників акції акредитації й попросив їх вийти з зали.

Тиждень.ua