Янукович та Азаров ведуть Україну до неминучого дефолту

 Янукович, Азаров і їх правлячий режим своїм діями довели фінансово-економічне становище України до такого катастрофічного стану, що вже не можуть втримувати ситуацію без здійснення щомісячних багатомільярдних запозичень. Здійснивши впродовж січня-квітня внутрішніх і зовнішніх запозичень на загальну суму понад 60 млрд. гривень (7,75 млрд. доларів), вони продовжили цю злочинну хижацьку політику і в травні.

Зокрема, 14 травня Міністерство фінансів розмістило облігацій внутрішньої державної позики на суму 553 млн. гривень, а 21 травня розмістили гривневих ОВДП на суму 1,34 млрд. гривень (під 14,25%-14,3% річних) і доларових ОВДП на суму 166 млрд. доларів (під 7,75%-8% річних). Хоча незрозуміло, хто ще має бажання купувати ці облігації уряду?
Отже фактично підтверджується наш висновок про те, що режим бандократії Януковича вже не здатний існувати без щомісячних запозичень – внутрішніх і зовнішніх. Але механізми здійснення цих запозичень стали більш витонченими і підступними. Оскільки зовнішні запозичення брати все важче, то правлячий режим перейшов до здійснення  запозичень через державні монополії.
Так, 14 травня 2013 року «Укрзалізниця» розмістила 5-річні єврооблігації на суму 500 млн. доларів під 9,5% річних. Підкреслимо, що це державне підприємство доведене до банкрутства, скорочуються потяги, зокрема скасовується єдиних три потяга, які сполучали Луцьк із Львовом, Івано-Франківськом і Чернівцями, таким чином відрізаючи одна від одної західноукраїнські області. Але при цьому «Укрзалізниця» здійснює багатомільярдні запозичення.
Відтак, впродовж травня уряд Азарова-Арбузова здійснив запозичень на загальну суму 900 млн. доларів, або ж 7,2 млрд. гривень. На обслуговування лише цих травневих запозичень впродовж наступних років треба буде витратити, окрім повернення самого тіла боргу, 3,59 млрд. гривень, або 450 млн. доларів.
Якщо ж продовжиться тенденція чотирьох попередніх місяців 2013 року, коли щомісяця сума запозичень досягала 2 млрд. доларів, то можна очікувати, що до кінця травня уряд  запозичить ще близько 1 млрд. доларів,аби якимось чином втримати гривню від девальвації. Адже ситуація в державі катастрофічна, процес відтворення, ВВП, промислове виробництво в Україні падають, зовнішньоторговельний баланс і платіжний баланс приховуються, підприємницької активності немає, тому що в умовах податкової диктатури займатися бізнесом неможливо.
Тому ще  раз підкреслю, що Україна швидкими темпами наближається до суверенного дефолту, який неминуче відбудеться, якщо не буде підписана нова угода з МВФ і якщо продовжиться злочинна політика правлячого режиму щодо стрімкого нарощування державного боргу.
Однак, уряд Азарова-Арбузова і Нацбанк, як виглядає, вже неспроможні обслуговувати ті боргові запозичення, які вони зробили, без нових запозичень. Отже, своїми діями Янукович та його правлячий режим ведуть Україну до неминучого дефолту. А відтак першочергове завдання для всіх свідомих українців, парламентських та позапарламентських опозиційних сил домогтися негайного усунення Януковича, уряду Азарова-Арбузова і Партії регіонів від влади.
Олег Соскін, професор, директор Інституту трансформації суспільства

OSP-UA.INFO