Олександр Турчинов : Про війну

 

У цього народу є нічим і ніколи не прикрита ахіллесова п'ята...

“У цього народу є нічим і ніколи не прикрита ахіллесова п'ята. Ці люди абсолютно позбавлені вміння прощати один одному незгоди навіть в ім'я інтересів загальних, високих. У них немає державного інстинкту. Ти знаєш, вони не вивчають історії. Дивовижно. Вони вже двадцять п'ять літ живуть негативними лозунгами одкидання бога, власності, сім'ї, дружби! У них від слова «нація» остався тільки прикметник. У них немає вічних істин. Тому серед них так багато зрадників. От ключ до скриньки, де схована їхня загибель. Нам ні для чого знищувати їх усіх. Ти знаєш, якщо ми з тобою будемо розумні, вони самі знищать один одного».

Це не звіт сучасного резидента міжнародної розвідки, а цитата з кіноповісті Олександра Довженка «Україна в огні», яку він написав у 1943. Цитата – це роздуми німецького офіцера про близьку, на його переконання, перемогу над Україною…

Сьогодні День скорботи за жертвами Великої Вітчизняної війни. Страшна війна, яка забрала більше 10 мільйона життів українців… Дивно, правда, що й досі слова Довженка такі актуальні? Але всі ми знаємо чим закінчилась війна… Війна закінчилась перемогою над злом. Цим закінчиться і сучасна війна.