Лазаренко попередив Пшонку і Кузміна про кримінальну відповідальність за брехню

Заяви керівників Генпрокуратури про причетність Павла Лазаренка до вбивства Євгена Щербаня містять ознаки кримінального злочину.

Про це йдеться у заяві самого Лазаренка, переданій його адвокатом Мариною Долгополою.

"Публічні заяви керівництва Генеральної прокуратури України відносно мене з приводу кримінальної справи щодо вбивства Щербаня грубо порушують конституційну норму щодо презумпції невинуватості особи", - заявляє Лазаренко.

Він навів приклад висловлювань генпрокурора Віктора Пшонки від 18 січня 2013 року в інтерв’ю Інтерфакс-Україна та аналогічні висловлювання заступника генпрокурора Ріната Кузьміна від 21 січня 2013 року в ефірі "Свободи слова" на ICTV від 21 січня 2013 року.

Ці висловлювання, на думку Лазаренка, містять ознаки кримінального злочину, передбаченого пунктом 2 ст. 387 Кримінального кодексу України щодо недопустимості розголошення даних досудового слідства суддями, прокурорами, слідчими тощо.

"Є очевидним, що після таких заяв високопосадовців ГПУ неможливо розраховувати на неупереджений розгляд цієї справи в українському суді", - сказано у заяві.

Лазаренко вкотре наголосив, що не має "жодного відношення" до вбивства Щербаня.

"Я достовірно знаю, що ця справа відносно мене сфальсифікована для використання у політичних цілях... Цю справу безпідставно та протиправно "повісив" на мене у 2000 році тодішній генпрокурор Потебенько, користуючись моєю відсутністю на батьківщині і неможливістю повноцінно захиститись від цього політично мотивованого наклепу", - заявляє Лазаренко.