Посли Західних держав в шоці від зустрічі з Лукаш. В Україні сьогодні було перейдено рубикон. ВІДЕО

Посли західних держав, запрошені на зустріч в МЗС, не змогли втриматися у межах дипломатичного протоколу.

Україна тримається на перших шпальтах світових видань впродовж останніх двох місяців, а надто сьогодні, коли у процесі сутичок з'явилися жертви. Дипломати, запрошені на зустріч в МЗС, не змогли втриматися у межах дипломатичного протоколу.

Послів запросили на зустріч до МЗС, щоб надати інформацію з перших вуст. Міністр закордонних справ Кожара заявив, що влада не залишить без уваги дії мітингувальників. Міністр юстиції Олена Лукаш привітала усіх з Днем соборності, а також пояснила, що закони, які сьогодні набувають чинності, - європейські. Бо і там мітинги розганяють. Та дорікнула послам за критику цих законів.

"Такі закони є у ваших країнах - це беззаперечний факт. Заяви деяких дипломатів про їх неєвропейськість викликають як мінімум здивування. Жодна країна не проявила би більшої витримки до учасників безладу, аніж це робить Україна. Хочу відзначити, що ми щиро захоплюємося мужністю та мирністю української міліції", - заявила Лукаш.

Дипломатам показали фільм про останні події, коли акції вийшли за межі мирних. Повідомили про провокаторів і детально розказали про травми силовиків. Про поранених журналістів заявили: медійники самі винні. А прицільно у них, кажуть, не стріляли.

Також іноземних дипломатів попросили не втручатися у внутрішні справи України і попередити своїх громадян, щоб трималися подалі від акцій протесту. Заступник голови СБУ заявив, що українській нацбезпеці загрожують іноземні агенти. З України вже попросили одного поляка та одного американця. Останній показував на Майдані фільм про революцію у Єгипті.

"Прийнято рішення про заборону в'їзду на територію України і ми вимагаємо, щоб вказаний громадянин залишив територію країни, оскільки його дії несуть загрозу нацбезпеці", - заявив Володимир Тоцький.

Слова дипломатам не давали, але вони не змовчали. Заявили, для європейців питання не тільки в тому, ЩО ухвалено Верховною Радою, головне - НАВІЩО.

"Люди питатимуть про мету ухвалення законів. І у вас не виходить переконати європейські уряди, що ваші наміри - це не звуження поля для політичних та громадянських свобод перед виборами 2015 року. У вас є шанс виправити таке припущення. Доклавши серйозних зусиль, щоби розібратися із причинами того, що відбувається в країні, а не просто озвучуючи симптоми", - запропонував посол Великобританії Саймон Сміт.

Посол Німеччини теж згадав закони і додав: в Україні сьогодні було перейдено рубикон.

"Це приголомшує: з нами говорили 67 хвилин і не дали жодного шансу задавати питання та поділитися власни поглядом. Ми читали ваші закони, але ми також беремо до уваги ті супречливі умови, за яких вони були ухвалені, а також глибоко політизований контекст. Йдеться не лише про букву закону, йдеться про дух закону.

Більше того, не можу не зазначити, що ні від кого з вас цього ранку ми не почули жодного слова жалю щодо загибелі двох людей минулої ночі", - наголосив посол Німеччини Крістоф Вайль.

Дискусія не закінчилася і після того, як дипломатів попросили піти. Посли Британії, Німеччини та Франції - намагалися продовжити розмову з Оленою Лукаш. натомість їм радили записатися на прийом.

Посол США Джон Пайєт у цей час відправляв комусь sms, а за годину з'явилася заява на сайті посольства про те, що США скасовує візи деяким українцям, причетним до розгону Майдану впродовж двох останніх місяців. Прізвищ не називають.

Трохи пізніше з'явилася заява, що посольство США шоковане загибеллю протестувальників у Києві: "Ми засуджуємо насильство, яке відбуваються на вулицях Києва і закликаємо всі сторони до негайного врегулювання ситуації. Зростання напруженості в Україні є прямим наслідком відмови українського уряду налагодити діалог і ухвалення антидемократичного законодавства 16 січня.

Ми також засуджуємо цільове застосування українською владою сили проти журналістів - близько 30 випадків починаючи з 19 січня. І засуджуємо насильство з боку неофіційних бандитських осіб і груп, відомих як "титушки", проти мирних демонстрантів і журналістів".

Про те, що сьогодні перейдено межу заявив і глава польського МЗС. Радослав Сікорський пов'язує це зі зміною курсу і ухваленням репресивних законів. Засудила насилля та закликала до стриманості Верховний представник ЄС Кетрін Ештон. Реакція світу продовжує надходити.

Нагадаємо, що сьогодні, 22 січня, на Банковій проходили переговори представників влади та опозиції, проте після завершення зустрічі Яценюк, Кличко і Тягнибок мовчки пішли з Адміністрації президента.