Азаров, Табачник і Янукович номінанти на звання "Будяк року"

Українська Гельсінська спілка з прав людини оприлюднила список номінантів антипремії "Будяк року – 2012", серед яких спікер парламенту Володимир Литвин, міністр освіти Дмитро Табачник та Президент Віктор Янукович.

Микола Азаров, Дмитро Табачник. Фото: xxivek.com.ua
Микола Азаров, Дмитро Табачник. Фото: xxivek.com.ua
 

Зокрема, звання "Будяка" можуть отримати Віталій Журавський - за спробу запровадити кримінальну відповідальність за наклеп - та Василь Грицак -  за подання на розгляд законопроекту про введення біометричних паспортів.Найбільше серед претендентів на цей титул - народних депутатів. Вони потрапили до антирейтингу завдяки своїм "небезпечним для українців законопроектам", повідомляє сайт спілки.

За звання "Будяка року" також змагатимуться розробники закону про заборону пропаганди гомосексуалізму: Євген Царьков, Катерина Лук’янова, Павло Унгурян, Юлія Ковалевська, Тарас Чорновіл та Лілія Григорович.

А ось Президент Віктор Янукович та міністр освіти Дмитро Табачник до антирейтингу потрапили двічі: за підписання низки законів, що порушують права людини та за дискримінаційні вислови і поділ дівчат на "розумних" та "красивих" відповідно.

Український прем’єр Микола Азаров та уряд мають шанс отримати звання "Будяка" за порушення екологічних прав, а ЦВК - за численні та брутальні порушення виборчих прав громадян.

Серед інших держустанов у рейтингу - ДП "Укрзалізниця" - за порушення права на свободу пересування громадян, Конституційний суд та Пенсійний фонд - за "активну участь в узаконенні позбавлення громадян належних їм соціальних виплат".

Зазначимо, що це – не повний перелік номінантів антипремії, яку присуджують за найбільш ганебні та небезпечні порушення прав людини та основних свобод, що відбулися за цей рік.

Імена лауреатів премії Гельсінська спілка оголосить 10 грудня, в Міжнародний день захисту прав людини.