Українське суспільство буде захищати свої інтереси і на вулицях - Портников

Робота українського парламенту — яскрава ілюстрація краху української демократії. Про це у коментарі сказав журналіст Віталій Портников

- Виконавча влада, на чолі із президентом Віктором Януковичем, повністю узурпувала функції усіх інших гілок влади. Їй потрібен лише такий парламент, який буде ухвалювати рішення на задоволення особистих вимог президента та політичних вимог його адміністрації. Парламент, у якому відбувається консенсусний пошук рішень, дотримуються норм законодавства, йде плідна робота на користь суспільства , не потрібен ні Віктору Януковичу, ні Партії регіонів. Представники Партії регіонів погодилися перед виборами на особисте голосування, бо вважали, що з допомогою брудних технологій буде досягнуто такої більшості, яка дозволить голосувати індивідуально, не звертаючи увагу на опозицію. Виявилося, що це не так. То ж представники Партії регіонів почали робити усе можливе, щоб голосування на піаніно і надалі залишалося нормою українського політичного життя. В будь-який момент, коли влада побоюється, що буде ухвалено рішення, яке їй не вигідне, парламент перестає працювати", - розповідає він.

На думку Портникова, в опозиції ж немає іншого інструменту для доведення своєї позиції, окрім блокування.

"Янукович та його політичний істеблішмент не усвідомлює, що парламент — не просто місце для розподілу грошей, але й структура, яка репрезентує думку українського суспільства. Якщо він цього не робитиме українське суспільство буде захищати свої інтереси на вулицях"

"Вона - політична сила, яка представляє інтереси більшості, адже опозиційні партії перемогли за списками. Попри це з нею ніхто не рахується. Це справжнє самогубство української політичної системи. Янукович та його політичний істеблішмент не усвідомлює, що парламент — не просто місце для розподілу грошей, але й структура, яка репрезентує думку українського суспільства. Якщо він цього не робитиме українське суспільство буде захищати свої інтереси на вулицях", - стверджує він.

Журналіст наголосив, що президентові вигідний такий підвішений парламент.

"Сьогодні розпуск парламенту та проведення позачергових виборів не вигідне ні йому, ні олігархам. Якщо парламент не буде працювати певний час у президент буде змушений розпустити його. Можливі два варіанти розвитку подій. Німецькі соціал-націоналісти, прийшли до влади внаслідок цілої серії позачергових виборів. Вони залякували виборців, не давали можливості діяти іншим політичним силам. Можливо, Партія регіонів бажає йти такою дорогою. Однак ми живемо в іншому столітті. То ж серія позачергових виборів може спричинити до того, що до влади прийде опозиція, а Партія регіонів зникне із української політичної сцени", - спрогнозував Портников.
Він також зазначив, що "економічна ситуація в світі та Україні швидко змінюється, тому не відомо у якій економічній реальності ми будемо ожити за кілька місяців".

"В економічну адекватність Януковича та його оточення я мало вірю. Їхні кроки можуть призвести до того карколомного економічного струсу, який примусить населення реагувати інакше ніж зараз. Період 2013-2015 року буде періодом політичного струсу для України. А якщо його не відбудеться, то Україна увійде у епоху диктаторського режиму білоруського зразка і не буде значення у якому стані доживатиме своє парламент. Він уже не прийматиме жодних важливих рішень Це робитиме Янукович та члени його Сімї на нарадах у Межигірї. Суспільство перебуває у складному економічному стані. Переважна більшість населення не хоче бачити на посаді президента Віктора Януковича. Тому, ймовірно, воно буде чинити опір. Це може статися у найближчі два роки, або й найближчі 7-8 років", - припустив він.

Нагадаємо, 22 березня виповнюється 100 днів роботи парламенту сьомого скликання. За цей період він працював сім днів.