Гопники на службі режиму

Режим Януковича – авторитарний. Щодо цього уже ніяких сумнівів не лишилось. Вуличні бійці є одним із стовпів, на які опирається нинішня влада.
Чому ви дивуєтесь, що "махачі" під час вуличних акцій тепер мають сміливість підійти до будь-кого, хто їм не подобається і застосувати на ньому свої бійцівські прийоми? Вони для цього і наймаються. Вони – не армія і не поліція, а виконавці "мокрої" роботи, які працюють у неформальній зв'язці і під прикриттям правоохоронців.
Це стандартна практика залякування людей і стримування громадянського спротиву у авторитарних нецивілізованих країнах. Багато хто проводить історичні паралелі з "соціально близькими" сталіських часів, "коричневими сорочками" Гітлера.
У мене більш свіжа паралель – напівкримінальні елементи, найняті диктаторами Близького Сходу під час Арабської весни.
Мубарак прославився тим, що залучив своїх єгипетських гопників їздити на верблюдах і бити мирних протестантів плітками і палицями.

А ось парамілітарна група "шабіха" із Сирії, яка захищає режим Асада:

В Ірані набагато більш чітко все організовано. Там працюють так звані "басіджі" – такі собі охайно одягнені "дружинники" з гумовими палицями, роль яких полягає у тому, щоб громадяни розуміли: антивладна демонстрація апріорі не може пройти без насильства. Хочеш вийти на вулицю – будь готовий отримати по нирках.

Подібну підбірку порівнянь можна зробити по Латинській Америці і Африці. Звичайно, наші місцеві чи-то гопніки, чи-то фашисти, це варіант "софт", порівняно вище вказаними прикладами. Ми ж все-таки Європа, так?

Олена Трегуб


Аватар пользователя ева браун

А поскольку нанятые на работу милиционеры поддерживают и защищают банды отморозков, надо организовывать отряды гражданской самообороны на средства самих граждан, с официальной регистрацией.