Міліція затримує журналістів за "пересування по населенному пункту"

Київська міліція офіційно пояснила свої дії щодо журналістів газети "Експрес" поблизу резиденції "Межигір'я" Президента України у селі Нові Петрівці.

Як відомо, учора зранку бійці "Беркуту" без жодних підстав затримали і обшукали редакційний автомобіль та журналістів газети, згодом цю процедуру повторили працівники СБУ у присутності працівників ДАІ. Усе це тривало більше години.

Так ось свої дії щодо журналістів газети "Експрес" в селі Нові Петрівці біля будинку Януковича міліція пояснила тим, що журналісти... їздили селом Нові Петрівці й спілкувалися з мешканцями.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби міліції Київської області. Цитуємо дослівно:

"ГУМВС України в Київській області офіційно повідомляє, що сьогодні близько шостої години ранку автопатруль спецпідрозділу «Беркут» дійсно зупинив автомобіль «Опель Астра». Автівка викликала підозру правоохоронців, бо вже другу добу їздила по населеному пункту та зупинялася біля подвір’їв громадян".

Журналіст Юрій Грицик, котрого було затримано каже, що ніяких протизаконних дій вони не вчиняли, а лише спілкувалися з жителями села. Окрім того, у редакції "Експресу" висловили здивування у тому, що міліція поширює неправду у прес-релізі, адже редакційний автомобіль прибув у Нові Петрівці о шостій ранку і відразу був затриманий.

Дії правоохоронців юристи газети розцінюють як пряме перешкоджання діяльності журналістів.

Експрес