Організаторів «Срібної калоші» для Патріарха Кирила можуть посадити на 2 роки+ ВІДЕО

Депутати Російської Думи вирішили заступитися за Російську Православну Церкву. Парламентарі фракції «Единая Россия» бажають переписати Кримінальний кодекс так, щоб організаторам премії «Срібна калоша» можна було висунути звинувачення в розпалюванні ненависті за релігійною ознакою.

Зміни внесуть до статті 282 КК «Порушення ненависті або ворожнечі, а також приниження людської гідності». Поправки зроблять її більш конкретною і дозволять висунути звинувачення, наприклад, організаторам премії. Якщо поправки будуть прийняті, організаторам «калоші» світить або штраф в 300 тис. рублів, або від одного до двох років позбавлення волі.

Нагадаємо, напередодні премію за найбільш сумнівні досягнення в сфері шоу-бізнесу присудили патріарху Кирилу, що віруючі визнали образою своїх релігійних почуттів. Зараз парламентарії працюють над текстом поправок і будуть готові їх внести на початку осінньої сесії.

- «Срібна калоша», яка була вручена патріарху, - це чистої води 282-га, тут треба посилювати покарання, - обурений депутат "Единой России" Олексій Журавльов. - Нехай думають, що вони роблять. В черговий раз патріарх піддався нападкам саме через свою патріотичної позиції. Для багатьох православних це є образою їх релігійних почуттів.

У організаторів «Срібної калоші» пропозиції депутатів викликали подив. Ведучий скандальної премії Михайло Шац, почувши про те, що номінацію патріарха можуть визнати кримінальним злочином, навіть не мав що сказати.

- Це, звичайно, не моя премія. Все це дуже дивно, - сказав Шац. - Можна оцінювати по-різному, але до релігійної ненависті це не має ніякого відношення.

Але в РПЦ упевнені, що почуття віруючих були ображені. Голова Синодального відділу з питань взаємодії Церкви та громадськості протоієрей Всеволод Чаплін впевнений, що образа православних святинь і патріарха не менш небезпечний злочин, ніж образа за національною ознакою, осквернення могил або національного прапора.

- Такі символічні злочини мають своїм завданням поміняти владу в суспільстві - принизити одних і возвеличити інших. Це може привести до громадянського протистояння і поставити суспільство на межу тотальної громадянської війни, - заявив Чаплін.

Він упевнений, що люди, які розпалюють релігійну ворожнечу, повинні відчути всю сувору силу закону, а не відбуватися штрафами.