Американські сенатори закликають Обаму визнати ДНР терористичною організацією

Голови трьох комітетів Сенату Роберт Менендес, Даян Файнстайн та Карл Левін пропонують президентові США Бараку Обамі всерйоз задуматися над можливістю визнання «Донецької Народної Республіки» іноземною терористичною організацією.

Також вони закликають розширити санкції, націлені на оборонний, енергетичний та фінансковий сектори Росії.

З відповідним листом сенатори звернулися до президента США Барака Обами, повідомляє Голос Америки

«Ми пишемо, щоби висловити наше обурення з приводу безглуздого знищення малайзійського пасажирського літака і попросити, щоб ви розглянули питання про введення значних додаткових санкцій для покарання Російської Федерації за її матеріальну підтримку самопроголошеної так званої Донецької Народної Республіки», – йдеться у їх листі.

Отчет российских военных о крушении малайзийского "Боинга" - чистейшая пропаганда, - Госдеп США

Сенатори висловили солідарність із заявами адміністрації президента про те, що пасажирський літак був збитий ракетою класу «земля-повітря» і додали: «зібрані докази, разом із зусиллями їх приховати та блокуванням міжнародних слідчих, вказують на вину Росії та сепаратистів-бойовиків, яких вона підтримує в Україні».

Сенатори нагадали, що бойовики ДНР до жахливої трагедії з малайзійським «Боїнгом» також збили українські військові літаки Ан-26, СУ-25 і декілька вертольотів. Тоді «Донецька Народна Республіка» взяла на себе відповідальність за кожен із цих актів.

Если самолет сбила Россия, для нее наступит ад расплаты, - Маккейн

«Ми вимагаємо накласти негайні широкі санкції проти оборонної галузі Росії, в тому числі державного Рособоронекспорту, адже саме це може змусити Росію утриматися від надання обладнання, допомоги чи тренувань сепаратистам в Україні», – резюмують сенатори.