Жадоба і недалекість Януковича дали Путіну козирну карту - Independent

Нікчемна економічна політика Януковича, направлена на самозбагачення, дала можливість Росії кардинально впливати на події в Україні, переконаний політолог Джеймс Шерр

Янукович керувався логікою своїх цілей і методом їх досягнення. Він прагнув до влади заради влади. Завдяки його діям збагатилися рейдерські компанії, казино і так звана "сім'я". У той же час практично вичерпалися державні доходи, перестали надходити інвестиції . Все це призвело Україну на межу дефолту і дало Росії козирну карту, якою скористався президент Володимир Путін, зазначає автор.

Радикалізація протестів є природною реакцією на радикалізацію влади. Це також є реакцією на уявну неефективність розділеної української опозиції. Але незабаром це може змінитися, пише Independent.

За останні кілька днів лідер партії "УДАР" Віталій Кличко з'явився в ролі національного лідера, пише Шерр

Посил Кличко однозначний: відстоювати Майдан, вести політичну, а не збройну боротьбу. Його ідеї можуть мати широку популярність .

Будь-які жорсткі придушення протестів владою збільшували кількість мирних протестуючих на вулицях в десятки разів. Більше того, сили влади не нескінченні.

У всій країні налічується лише кілька тисяч "беркутівців". Лише деяка частина сил міліції мають необхідні якості і досвід для протистояння вуличним безладам, а міністр оборони відкрито заявив, що застосування армії в конфліктах на території країни є порушенням конституції, повідомляє автор.

"Практицизм не став сильною рисою Януковича під час його правління. Його політичні інстинкти сформувалися в безжальному і безпринципну світі. Він залежить від вузького кола недалеких людей. Розсудливо припустити, що ситуація стане ще гірше, перш ніж вона покращиться. Але можливо, що поліпшення все ж настануть раніше, і необхідно задатися питанням, що можна зробити для збільшення цієї ймовірності ", - пише Шерр.

за матеріалом "Эспрессо ТВ".