Бжезінський радить Заходу компроміс з Путіним, але з позиції сили. ВІДЕО

Прийнятним для Росії та США варіантом вирішення кризи в Україні могла би стати "фінська модель".

Таку думку, виступаючи в Школі поглиблених міжнародних досліджень університету Джонса Гопкінса (SAIS), висловив відомий експерт Збігнев Бжезинський, повідомляє Голос Америки

"Росія спробувала завоювати Фінляндію - це зробив Сталін. Але наприкінці Другої світової він зрозумів, що новий конфлікт у Скандинавії може нести загрозу процесу стабілізації вже підконтрольної йому на той час половини Європи. Відтак, він погодився на примирення з Фінляндією, яке підтримали і на Заході. В результаті, Фінляндія лишилась незалежною країною з власною зовнішньою політикою, але вона лишилась дружньою до Росіїі не може приєднуватись до міжнародних альянсів, які Росія вважає загрозою".

Путин совершает чудовищную ошибку, - Бжезинский

"Фінляндія не приєднується до НАТО, але має хороші економічні стосунки з Європою, але також і відкриті дипломатичні та економічні стосунки з Росією. Ця формула виявилась вдалою для обох сторін, бо дозволила таким країнам, як Швеція не вступати до НАТО, а це - було в інтересах Росії; а також - дозволиломінімізувати можливу загрозу з боку Росії для Фінляндії та Скандинавії", - відзначив Бжезінський.

Украина дала России 48 часов для разъяснений по стягиванию войск. ВИДЕО (дополнено)

На його думку, подібне вирішення може бути розроблене і для української кризи.

"Ми могли б у приватних розмовах з росіянами надати запевнення, що незалежна Україна не стане членом НАТО. І хочу зазначити, що для нас це не має становити проблеми, бо лише 40% українців хочуть бути у НАТО. Вони дійсно прагнуть до ЄС, хочуть зближення з ним, тому з цього питання ми можемо дозволити собі розмиту позицію", - заявив Бжезінський.