Церква Кіріла вже піарить референдум за возз'єднання "братів-слов'ян " в єдиний "народ"

У Москві розпочався збір підписів за всенародний референдум Росії, України і Білорусі з питання про возз'єднання.

Про це повідомив глава синодального управління із взаємин Церкви та суспільства РПЦ  протоієрей Всеволод Чаплін з посиланням на авторів ідеї, пише "Інтерфакс-Україна".

За словами Чапліна, підписання хартії про возз'єднання почалося 21 вересня, в чергову річницю перемоги на Куликовому полі. Автори ідеї вважають, що роз'єднання росіян, українців і білорусів було скоєно всупереч волі народу і тепер перешкоджає його вільному розвитку і благополуччю.

"Ми, спадкоємці тисячолітньої історії і великої цивілізації, досвіду творення, добросусідства, військової доблесті і співпраці наших предків, об'єднані спільною культурою і спільною діяльністю з облаштування і захисту нашої землі, при возз'єднанні візьмемо все найкраще з практичного досвіду нашого народу", - йдеться в хартії.

Перед підписанням хартії її ініціатори зайшли в храм Святителя Миколая на Трьох горах, настоятелем якого є Чаплін, і звернулися до Бога з молитвою про дарування успіху в справі об'єднання братів-слов'ян.

"Возз'єднуючись, ми думаємо про основу нашого буття і розвиток миролюбності і моралі, віру в добро, принципи фундаментальної справедливості, рівності, гідності, прагнення до щастя і благополуччя нашого єдиного народу...", - йдеться в документі.

Хартія відкрита для підписання всіма зацікавленими громадянами, організаціями та громадськими об'єднаннями. Вона містить звернення до президентів "трьох республік" з пропозицією про сприяння у підготовці та проведенні загального референдуму про возз'єднання народу і створення конфедерації.

У хартії особливо обумовлено, що до цієї конфедерації можуть приєднатися й інші країни.