Експерт: за допомоги Хорошковського Янукович прагне виправити помилки минулого

Призначення Валерія Хорошковського міністром фінансів це – спроба Віктора Януковича збільшити прихильність виборців та виправити деякі помилки минулого. Про це в статті для The EurActiv написала експерт брюссельського аналітичного центру European Policy Centre Аманда Пол

 «Призначення Хорошковського може бути першим з ряду змін серед високопосадовців, які ймовірніше за все стануться в найближчому майбутньому. Ціллю такого призначення стало намагання збільшити суспільну підтримку та виправити помилки минулого», - зазначає Пол. На думку експерта, це буде нелегко зробити, «бо керівництво країни перебуває на дуже слизькому шляху».

Так,  невирішені економічні питання, зокрема, ціна на газ, все ще залишають відкритою можливість масових протестів навесні.

Пол зазначає, що Янукович дав Хорошковському «карт бланш» робити все, що треба, що змінити економічну ситуацію. Втім, вважає експерт, новому міністрові фінансів доведеться працювати цілодобово, щоб справитися з викликами, які очікують на Україну, першочергово з наведенням порядку в державних фінансах та боротьбі з корупцією та зменшення тіньової економіки.

Крім того, Пол прогнозує, що у переговорах з МВФ Україні не вдасться здобути кредит, якщо вона не дасть фонду нові сигнали, адже дуже малоймовірними є те, що МВФ скасує свої вимоги щодо підвищення цін на газ. 

http://tyzhden.ua