Путін не дозволяє Януковичу розганяти Майдан - espreso.tv

Якщо почнеться штурм КМДА, можна не сумніватися, що нам продемонструють трупи нещасних міліціонерів, які стали заручниками системи. Свого часу, ця система підірвала три будинки на Каширському шосе, тому якихось три міліціонери – це просто дурниця

В темниках, які розсилаються в провладних ЗМІ відтепер майданівців називають тільки екстремістами. Навіть радикалами їх називати не можна. Вони екстремісти. Можна не сумніватися, що ще через пару днів з'явиться слово терорист, а потім ми дійдемо до «лиц западноукраинской национальности». Власне дії силовиків дуже прогнозовані. За пару днів до того, як хтось і навіщось «захопив» міліціонерів, політологи в один голос говорили – далі влада продемонструє труп міліціонера. Про те, що в КМДА ніяких заручників нема – можна не сумніватися. Там занадто мало приміщень де можна сховатися і утримувати двох людей. Там занадто багато зівак, які залазять у всі закутки. Зрештою, треба бути останнім йолопом, щоб утримувати захопленого міліціонера в КМДА. Але «захоплені» міліціонери потрібні для того, щоб легітимізувати жорстокість влади. І три нещасних правоохоронця тут стали заручниками. На них просто впав перст диявола. Більше того, їх ніхто не покаже живими – бо їм нічого буде сказати. Якщо ж вони живі (і я б цього хотів найбільше), то їх свідчення будуть настільки путаними, що навіть діти зрозуміють – щось тут не так.

Янукович не можна штурмувати Майдан. Треба бути аж надто наївним, щоб вважати, що в нього є якісь сентименти до людей (не тільки до тих, хто на Майдані, а до людей взагалі). Він не сильно переживає, що Фюлле не подасть йому руки. Зачистку Майдана не дозволяє зробити Путін. В світі всі прекрасно розуміють, все те, що відбувається в Києві – інспіровано в Москві (недаремно ж МЗС Франції викликав російського посла з цього приводу). Тому, Путін просто не може дозволити повторити побоїще на площі Тахрір. Напередодні Олімпіади він аж надто чутливий до світової спільноти. Для Путіна, як написало свого часу одне впливове російське видання, «Олімпіада, як Петербург для Петра першого». Тому, якщо зараз відбудеться зачистка в Києві, тінь впаде і на Путіна, а відтак «свято спорту» перестане бути чимось сакральним.

В той же час, Майдан, в логіці влади, не можна залишити стояти і далі, адже він не розсмоктується. Тому, не дуже вигадливі спецслужби, вирішили вигадати історію про трьох полонених міліціонерів, яку тиражують направо і наліво. Проблема опозиції полягає в тому, що вона перша мала запросити міліцію разом з завгоспом КМДА в мерію, і спільно, разом з журналістами обслідувати кожен закуток цієї будівлі. Але це вже інше питання.

Якщо відбудеться штурм, влада змушена буде показати трупи міліціонерів. Власне це дозволить пояснити, чому при штурмі так багато людей травмовано. І це потім розв»яже руки при зачистці Майдана. А європейцям – дозволить закрити очі й обмежитися пустими фразами.